Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Nový NISSAN QASHQAI je (za 2 měsíce) tu!

8. 6. 2021

Zakladatel segmentu městských crossoverů Nissan Qashqai se dočkal generační proměny. Třetí generace stojí na nové platformě, veze nové technologie a bude nabízena i s ekologickým systémem pohonu e-POWER. Díky tomu, že je Qashqai navržen a vyráběn v Británii, nemáme obav, že si najde své zákaznice i mezi českými řidičkami. Jeho cena bude už od 539 tisíc.

Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Nový Qashqai má ostřejší design a moderní look. Qashqai zaujme výraznou maskou chladiče Nissan V-Motion, prodlouženým rozvorem a 20palcovými koly, která se u tohoto modelu představují vůbec poprvé. Celkový vzhled doplňují Full LED matrix světlomety s charakteristickým podpisem LED denního svícení ve tvaru bumerangu.

Nový Qashqai je k dispozici v 11 barvách karoserie s pěti 2barevnými kombinacemi!

Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Kabina je prostorná, vzdušná a pohodlná. Velká pozornost byla věnována také ergonomické a estetické kvalitě tlačítek a spínačů s vysoce kvalitní hmatovou odezvou, která dává řidičkám pocit jistoty.

Nová plně elektronická 12,3palcová TFT multi-informační obrazovka přístrojové desky s vysokým rozlišením nabízí výběr konfigurovatelných rozvržení pro zobrazení navigace, zábavy, informací o provozu nebo informací o vozidle, to vše ovládané novým dotykovým přepínačem na volantu.

Inovativní 10,8palcový Head-Up displej promítá v zorném poli řidiče na čelní sklo informace navigace, asistenčních systémů řidiče a informace o provozu.

Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Nissan Qashqai přijíždí nejdříve s benzinovým motorem 1,3 DIG-T vybaveným technologií mild hybridního pohonu. O několik měsíců později, na jaře 2022, se Qashqai představí i s pohonem e-POWER, inovativní a oceňovanou technologii společnosti Nissan, kterou čerpá z průkopnického elektrického modelu Nissan LEAF.

S variantami 2WD a 4WD, šestistupňovou manuální převodovkou nebo novou automatickou převodovkou Xtronic a pohonem e-POWER tak nový Qashqai osloví zejména ekologicky smýšlející zákazníky, aniž by je ale připravil o důkladnou porci radosti z jízdy.

Nový řídicí systém pohonu všech kol a volič jízdních režimů jsou intuitivnější a inteligentnější a přizpůsobují se vnějším podmínkám pomocí pěti jízdních režimů – Standard, ECO, Sport, Snow a Off-Road.

Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Nový Qashqai bude přátelský také k řidičkám s dětmi, neboť vedle standardních úchytů ISOFIX pro dětské autosedačky jdou zadní dveře otevřít téměř do 90 stupňů. Víko kufru jde otevírat elektricky a celková kapacita kufru se oproti předchozí generaci zvýšila o více než 30 litrů – na 504 litrů objemu.

Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Nový Qashqai bude vybaven novou generací asistenčního systému ProPILOT, který je vlastně vylepšenou verzí adaptivního tempomatu s mnoha dalšími asistenčnínmi funkcemi. ProPILOT s funkcí Navi-link byl navržen tak, aby snižoval únavu a stres při řízení a aby jeho používání bylo velmi intuitivní.

Aktuální verze systému ProPILOT umí ale i víc: když vůz přejede do nižší rychlostní zóny na dálnici, je schopen přečíst dopravní značky a vzít do úvahy údaje o rychlostním limitu z navigačního systému a zpomalí Qashqai na příslušnou rychlost, což znamená, že řidič nemusí ručně nastavovat rychlost tempomatu.

Kromě toho nyní může ProPILOT s Navi-link komunikovat s radary hlídání mrtvého úhlu, aby pomohl zasáhnout do řízení a zabránit tak změně jízdního pruhu, pokud se v zóně slepého úhlu nachází další vozidlo.

Na konci léta už Qashqai třetí generace přivítá první zákaznice. Těšíme se až Nissan Qashqai vyzkoušíme na živo a zasdílíme s vámi naše první jízdní dojmy.

Sdílet článek:

Více na webu Nissan

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018