foto: goodie.cz

7 praktických tipů pro dokonalý vzhled

13. 10. 2022

Počítali jste někdy počet kosmetických produktů, které denně používáte? Schválně to zkuste, protože to číslo vás překvapí. Přírodu ale nikdy nepřelstíme, chceme-li být opravdu krásné, „mazání“ nestačí. Pro krásu trvající po dlouhá léta musíme jít hlouběji a svůj vzhled budovat zevnitř, krůček po krůčku, po celý život. 

Zdravé zevnitř = zářící venku. Prvním krokem k dosažení přirozené krásy a zdravé pleti je celková péče o zdraví. Co se tedy vyplatí? 

1. DOPŘÁVEJTE SI DOSTATEK SPÁNKU A ODPOČINKU

Spánek je alfou a omegou veškerého zdraví. Chceme-li vypadat svěže, dobře se vyspat je základ. Uvádí se, že pro udržení zdravé pokožky je důležitých 7-8 hodin spánku, kdy se pokožka revitalizuje.

Kdo spánek zanedbává, jeho tvář dříve či později vypadá mdle a tíhne ke kruhům pod očima i rychlejšímu vzniku vrásek. Pro kůži je přitom kromě spánku prospěšný relax komplexně – třeba chvíle oddychu (cca 30 minut) v aromaterapeutické koupeli.

2. BUĎTE FYZICKY AKTIVNÍ

Věděli jste, že každodenní cvičení pomáhá udržovat hormonální rovnováhu a vyplavuje toxiny, které mají na svědomí většinu kožních problémů? Není nad to se alespoň 2x týdně pořádně zapotit, a tak se zbavit všeho, co k nám nepatří (a kromě těla si tak pročistit i hlavu).

Pravidelný pohyb je něco jako pomyslné pročištění trubek – všechno smyje a nachystá pro další akci. Estetickým benefitem se pak stává i pevné tělo. Stačí přitom chodit – jedna hodina denně je cca 200 kcal, tedy 1 400 kcal týdně a 6 000 kcal měsíčně. Pouhá jedna procházka denně tak znamená podstatně vyšší kalorický výdej

Goodie.cz_MSM-150-G-79-Kč-image
Podpora kloubů MSM, foto: goodie.cz

3. JEZTE SPRÁVNĚ

Svůj talíř se snažte tvořit z nezpracovávaných základních potravin. A čím barevněji, tím lépe. Za nejlepší zdroje antioxidantů podstatných nejen pro zdravou pokožku považujeme ovoce a zeleninu, ale není od věci si jednou za čas dát hořkou čokoládu.

Doporučují se ale také zdravé tuky obsažené např. v ořeších, lososu, olivovém oleji či vejcích. Právě tuky mohou pomáhat obnovit schopnost našeho těla vytvářet zdravé a silné buněčné membrány, které nás chrání třeba před vlivy nevhodného životního prostředí pomocí kožní bariéry. Nedostatek zdravých tuků navíc způsobuje vysušení kůže i vlasů

4. DOPLŇUJTE KOLAGEN

Nejhojnějším proteinem v našem těle (a v kůži) je kolagen. S přibývajícím věkem se bohužel naše zásoby tohoto esenciálního proteinu postupně vyčerpávají. Kolagenové doplňky obsahují aminokyseliny, které podporují zdraví pokožky i vlasů a nehtů.

Přítomnost kolagenu je důležitá pro jejich pevnost, pružnost a hydrataci. Pokud ho není dostatek, pokožka je křehká, oslabená a méně odolná vůči negativním vlivům z okolního prostředí. 

5. PŘESTAŇTE KOUŘIT A PIJTE S MÍROU

Absolutně nejsme proti zakazování potěšení. Naopak! Ale co škodí, to zkrátka škodí. Ačkoliv alkohol v mírném množství pokožce neškodí, cigarety jsou škodlivé vždy. Složení alkoholu i cigaret je toxické a pleť celkově zatěžuje – dehydratuje, a proto vysušuje.

A jelikož k jejich odbourávání dochází pomocí jater, na které je kladen extra nápor, proces čištění se často projevuje také pupínky a podobně. Nemluvě o tom, že obě tyto radosti v těle podporují zánět, jenž se opět projevuje na kůži a její zhoršené elasticitě. 

6. NESTRESUJTE SE

Tvrdí se, že stres je jednou z největších příčin předčasného stárnutí pleti. Z našeho systému se přitom dá vyplavit všemožně – např. dechovým cvičením, meditací či jógou, ale samozřejmě i sportem. Klíčové je najít, co skutečně baví a těší právě vás. A také – výsledky se nedostavují hned.

Pokud si myslíme, že jedna, dvě meditace postačí a klid přijde, jsme na omylu. Instantní řešení ani v tomto případě nefunguje a za vyrovnaností (a krásou) se skrývá celoživotní intenzivní a průběžná práce.

7. PEČUJTE O SVÁ STŘEVA

Stačí základní problémy se střevy a potíže s pletí jsou na světě – především ve formě suché kůže, zarudnutí, ale také akné, drobných vřídků a podobně. Říká se, že zdraví začíná ve střevech.

Dává to smysl, protože vše, co není zdravé pro naše střeva (např. cukr či zpracované potraviny), může vést k mikrobiální nerovnováze a spustit oxidační stres a zánětlivé procesy nejen ve střevech, ale po celém těle. Disharmonie se poté projevuje kožními problémy. Jak ale o střeva pečovat? Především stravou – např. kvašenými potravinami a dostatečným příjmem vlákniny

V Goodie najdete jenom produkty s dobrou karmou. Můžete je vybírat na www.goodie.cz.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018