Zdroj: archiv webu

Agresivita za volantem: jak jste na tom vy?

23. 9. 2020

Agresivita za volantem může způsobit fatální dopravní nehody. Co děláte za volantem vy pro svou bezpečnost? Zjistěte, jaký jste řidič. Chováte se za volantem spíše jako pirát silnic, nebo jste za volantem „Mirek Dušín“? Pokud vás to zajímá, vyplňte krátký test. Zabere vám cca 5 minut a na oplátku se dozvíte, jak si stojíte v porovnání s ostatními řidiči a na co byste si měli dát pozor.

BESIP ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven a Policií ČR spouští  novou preventivní kampaň „AGRESIVITA ZABÍJÍ“. Zkuste test i vy!

Agresivita za volantem může mít tragické následky. Češi často jezdí rychle, nedodržují bezpečnou vzdálenost a občas ani nedávají přednost, kde by měli. Málokdo si ale uvědomuje, že nebezpečné jsou reakce ostatních řidičů na tyto situace. 7 z 10 řidičů se alespoň někdy nechá vyprovokovat k agresivní jízdě.

muz za volantem
Foto: archiv webu

Z průzkumu, který pro ČAP provedla agentura STEM/MARK, mimo jiné vyplývá, že:

88 % lidí je přesvědčeno o vzrůstající agresivitě řidičů

Za agresivního řidiče se přitom považuje jen 5 % z nich

78 % řidičů při jízdě někdy překračuje povolenou rychlost, 63 % nedodržuje bezpečnou vzdálenost

Téměř každý desátý řidič už někdy záměrně vybržďoval vozidlo za sebou

Na myšku reagují dvě třetiny řidičů agresivně, na lepení se na zadek auta každý třetí řidič

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018