Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Ambasadoři Toyoty a Lexusu vyzývají k pohybu

3. 4. 2021

České známé osobnosti a ambasadoři automobilky Toyota a Lexus budou většinou trávit Velikonoce doma s rodinou, někteří plánují únik před lockdownem za teplem. Současná omezující opatření se podle nich projevují ve zvýšeném stresu, snižování kondice a mohou mít nevratný vliv na výchovu mladé sportovní generace. Proto radí i v době, kdy jsou možnosti velmi omezené, vyvíjet jakoukoliv pohybovou aktivitu.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Herečka a ambasadorka Lexusu Průhonice Hana Vagnerová se během lockdownu naučila dělat a dodržovat cvičící rituály, bez kterých nezačne den. „Dokonce jsem začala i běhat, i když to nesnáším. Ale sport je pro mě extrémně důležitý a pomáhá mi vyčistit si hlavu,” říká. Velikonoce bude trávit doma v Praze.

Podle známého šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha lidé během omezení zblbli a jsou pod velkým stresem. Nepomáhají tomu podle něj ani média, která v podstatě neinformují o ničem jiném než o covidu, ani tiskové konference, na kterých se oznamují stále nová a nová opatření. Sám se snaží stresu čelit také pravidelným cvičením.

„Snad mi s příchodem teplejšího počasí přibude i možnost jezdit na kole, na což se moc těším. Jinak díky tomu, že jezdím svým Lexusem ES 300h denně, dostanu každý den dávku pozitivních emocí,“ dodává Pohlreich, který se rozhodl si od všeobecného tlaku o Velikonocích odpočinout odletem do teplejších krajin.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Seemanová: Děti si odvyknou režimu i pohybu

Nejlepší česká plavkyně a ambasadorka značky Toyota Barbora Seemanová zůstane i o svátcích v tréninku. Možná si je trochu zpříjemní vyšším přísunem čokolády. Současnou situaci hodnotí z hlediska přístupu Čechů ke sportu negativně.

„Děti si odvyknou od pravidelného pohybu a režimu celkově. Nebudou mít dobrou imunitu a budou častěji nemocné. Sport a zdraví spolu úzce souvisí,“ podotýká Seemanová, která podle svých slov ani v současnosti neztrácí dobrou náladu a snaží se radovat i z maličkostí.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Problém pro celou generaci dětí

Všichni považují za nešťastné, že ani mladí sportovci až na výjimky nemohou pokračovat v tréninku. Uzavřená sportoviště a nemožnost kolektivního tréninku jsou podle olympionika a trenéra děti v pražské Dukle Davida Svobody velkou komplikací pro celou jednu sportovní generaci.

„Pokud odpadne návyk a zvyk trávit volný čas sportem, celá generace dětí bude mít problém vrátit se k pravidelnému sportu. Nebo ve velice omezené míře,“ uzavírá Svoboda. Sám cvičí nejméně hodinu denně.

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018