Zdroj: archiv webu

Než vyrazíte na dovolenou autem

16. 5. 2016

Chcete letos vyrazit autem na dovolenou? Přinášíme vám tipy, co byste rozhodně před takovou cestou neměly nezanedbat.

I když autem jezdíte celkem pravidelně, nejste ideální zkušenou řidičkou a mnohdy se obáváte různých problémů? Pokud je tomu tak, a zároveň toužíte po tom, vyrazit vlastním vozem na dovolenou, máme pro vás hned několik tipů, jak na to.

Tím prvním je možnost zlepšit své řidičské umění. Jak na to? Dohodněte si kondiční jízdy, a to v nejbližší autoškole. Pod vedením zkušeného instruktora vyzkoušíte všechny druhy provozu, stejně jako získáte rady, tipy i varování, které jsou se stylem vašeho řízení spojeny. A pokud hledáte ještě něco navíc, může to být třeba oblíbená škola smyku.

Naučte se zvládat i delší trasy
Na co je dobré se dále zaměřit, to je možnost bez problémů absolvovat i delší trasy. Pamatujte na to, že ty jsou pro každou řidičku mnohem náročnější, než když jede do vedlejšího města na nákup.

Primárně je důležité:

  • být odpočatá
  • mít v autě dostatek tekutin
  • poznat, kdy se blíží únava, a zastavit

I toto se naučíte nejlépe praxí. Je proto dobré snažit se před odjezdem na zajímavý pobyt jezdit delší trasy po naší republice. Poté již ani dovolená na Slunečném pobřeží Bulharska, které je poměrně vzdálené, nemusí být žádným problémem. Zvláště, pokud jsou ve voze alespoň dva řidiči. Zde platí pravidlo, že zatímco jeden řídí, druhý odpočívá – nejlépe spí.

Zkontrolujte technický stav svého vozu
Pokud se vám stane jakákoliv porucha u nás, obvykle není problém s jejím vyřešením. Komplikace však mohou nastat mimo naše hranice. A tak je dobré vyrazit jenom s po technické stránce dokonale připraveným vozem. S tím může souviset i pohodlí uvnitř. Mohou to být třeba potahy na sedadla, deflektory, nebo neklouzavé autokoberce. I ty by měly být naprostou samozřejmostí také při vaší jízdě, a to ať už se chystáte do zmíněného Bulharska, nebo dáte přednost klasice v podobě Chorvatska a Itálie. Možností kam autem je ale ještě mnohem více.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018