Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Bezpečná jízda se psem v autě

5. 5. 2022

Pokud vašemu čtyřnohému příteli dáte jen deku na zadní sedadlo vozu, neděláte pro jeho i vaši bezpečnost maximum. Když do auta zezadu někdo lehce narazí, psa to vymrští ze sedadla a může to kromě něj ohrozit i všechny cestující v autě. Zde je pár rad, jak bezpečně cestovat s pejskem.

Doporučuje se namontování speciální mříže, která odděluje zavazadlový prostor od zbytku vozu. Montáž u autorizovaného partnera zabere jen pár minut. Její kotvicí body navíc zůstávají namontované, takže ji můžete kdykoli snadno vyndat a zase nasadit podle potřeby.

Způsob přepravy zvířat je daný i zákonem, pokud tedy psa nemáte v autě správně zajištěného, při policejní kontrole vám může hrozit pokuta.

„Psa nikdy nepřevážejte na předním sedadle, kde je aktivní airbag spolujezdce. Neměl by ale ani jezdit na volno vzadu, kde při prudkém brždění nebo nárazu může pes vyletět dopředu,“ upozorňuje produktový specialista z českého zastoupení značky Toyota Daniel Němec.

„Mříž lze obalit dekou, aby v případě nehody nedošlo ke zranění vašeho psa. Jakmile psa naložíte, je nutné zajistit nejen jeho speciálním postrojem, ale také ostatní převážené předměty tak, aby mu nemohly ublížit,“ doporučuje Němec.

12_NEBOJTE SE_PES LQ-7
Foto: Toyota.cz

Menší plemena mohou na zadní sedačky

Tyto rady se týkají zejména větších plemen. Psy menších ras je možné převážet na zadních sedadlech, ale ani to se neobejde bez správných pomůcek. I tady je potřeba mít správný postroj, který připnete k bezpečnostním pásům. Na zadní sedadla můžete také dát ochranný potah, který zajistí, že interiér vozu zůstane čistý.

Na delších cestách také nezapomínejte na pravidelné zastávky na venčení, zajistěte svému pejskovi také přísun vody, případně jídla.

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018