Zdroj: fotobanka automobilky Renault

Bezpečné SUV Renault Arkana

12. 3. 2021

Nový Renault Arkana je sportovní SUV, které se chlubí hybridním pohonem a také nejvyšší úrovní ochrany svých cestujících. V České republice se představí už za pár měsíců.

6566776_renault-arkana-renault-arkana-v0
Zdroj: fotobanka automobilky Renault

Renault Arkana má novou konstrukci karoserie, přepracovanou konstrukci sedadel a upevnění bezpečnostních pásů s pyrotechnickými předpínači a omezovači přítlaku navržené pro optimální držení všech cestujících. Za zmínku stojí, že Renault je představitel technologie Fix4sure pro vynikající držení cestujících zabraňující riziku podjetí připoutané osoby pod bezpečnostním pásem.

Nový Renault Arkana je navíc se svými vytříbenými liniemi a jedinečným velmi profilovaným stylem vzhledem ke své prostornosti a komfortu skutečné SUV vhodné pro rodinu, jehož velký prostor umožňuje zejména snadné umístění dětských sedaček na krajní místa zadních sedadel.

6566757_renault-arkana-renault-arkana-v0
Zdroj: fotobanka automobilky Renault

Škála asistenčních systémů řízení pro větší komfort a bezpečnost všech:

Nový Renault Arkana je vybaven asistenčními systémy řízení poslední generace. Tyto ADAS systémy (Advanced Driver Assistance Systems – Pokročilé asistenční systémy řidiče), ke kterým patří např. asistent pro jízdu na dálnici a v koloně, rozpoznávání dopravních značek, asistent sledování mrtvého úhlu, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu nebo asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu, zajišťují bezpečnější a klidnější jízdu.

Systém aktivního nouzového brzdění v případě detekce cyklistů a chodců upozorní řidiče na nebezpečné situace a může aktivovat brzdy, pokud nedojde k očekávané reakci ze strany řidiče. Dalším bezpečnostním faktorem je lepší viditelnost díky kameře s úhlem záběru 360°, předním 100% LED světlometům, automatickému rozsvěcování světel a elektro-chromatickému vnitřnímu zpětnému zrcátku.

6566753_renault-arkana-renault-arkana-v0
Zdroj: fotobanka automobilky Renault

Tyto technologie asistenčních systémů řízení, a to bez ohledu na povětrnostní podmínky, den či noc, v případě překročení hranice jízdního pruhu nebo změně jízdního pruhu, ve městě nebo při parkování, zasahují ve prospěch zvýšení bezpečnosti, přispívají k větší pohodě a minimalizují rizika nebezpečí jak pro řidiče nebo cestující uvnitř vozu, tak i v případě ostatních zranitelných účastníků provozu na pozemních komunikacích.

6566759_renault-arkana-renault-arkana-v0
Zdroj: fotobanka automobilky Renault
Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018