Zdroj: archiv webu

Bezpečný nájezd na dálnici

17. 1. 2018

Připravili jsme pro vás několik užitečných rad pro bezpečné najíždění na dálnici. Přečtete si naše sedmero! Mnoho řidiček se totiž zpravidla připojuje pomalu, což může mít za následek narušení plynulosti provozu nebo dokonce nehodu.

  1. V připojovacím pruhu nejprve co nejvíce zrychlete. To znamená plný plyn už při výjezdu ze zatáčky nájezdu, pokud to podmínky dovolují.
  2. Za optimální rychlost při přejezdu z připojovacího do průběžného pruhu lze považovat rychlost 80–90 km/h nebo rychlost, kterou jedou nejpomalejší vozidla v pravém pruhu.
  3. Zkontrolujte situaci i prostor za sebou a v průběžném pruhu pomocí pohledu do zpětných zrcátek – zapněte blinkr.
  4. Využijte celé délky připojovacího pruhu až do jeho konce pro co největší zrychlení a plynulé zařazení do průběžného pruhu.
  5. Nevynucujte si přednost v jízdě – řidiče v průběžném pruhu nesmíte ohrozit!
  6. Pokud nemáte dostatečnou rychlost, nebo prostor pro zařazení, je lepší pokračovat v jízdě a zrychlování odstavným pruhem, než zavinit dopravní nehodu. Stejný způsob je z hlediska bezpečnosti vhodné uplatnit i tam, kde je krátký připojovací pruh, nebo zcela chybí.
  7. Myslete na ostatní a za ostatní – předvídejte a buďte ohleduplná i tolerantní.

Šťastné kilometry přeje redakce magazínu Žena v autě.cz a BESIP.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018