Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

Bloggerka Jane testuje Peugeot 2008

9. 12. 2020

Co na model s lvíčetem ve znaku říká žena, která je za volantem každý den? Majitelka výstavního čivaváka Bibiho se srdcem a bojovností lvíčete otestovala poněkud větší lvíče. Model 2008 v nejsilnější benzinové verzi s třívalcovým motorem 1.2 PureTech o výkonu 155 koní. Co na toto SUV říká řidička, manažerka a bloggerka v jedné osobě Jane, to se dozvíte v našem testu.

Peugeot 2008 jednoznačně bloggerku Jane bavil svým designem. Jane se do Peugeot 2008 s oranžovou metalízou zamilovala na první pohled. Povedená příď s výraznými světlomety celý týden testování Jane doslova fascinovala. 

„Pěkný design, jednoduchost, přehledné čudlíky a intuitivní ovládání, ambientní osvětlení – to my ženský vždycky oceníme,“ dodala nadšeně Jane.

Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

Pohodlný interiér a sedačky od Jane dostaly pomyslnou jedničku s hvězdičkou. Po usednutí za volant se Jane s interiérem rychle zžila. Malý volant ji krásně padl do ruky. Jane si také pochvalovala velký 10″ dotykový HD displej na dosah ruky s ovládáním jako na klávesách od piana a také 3D palubní počítač před volantem s nejdůležitějšími informacemi o jízdě.

Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

Jane je vášnivou bloggerkou, která je neustále online. V Peugeotu 2008 se jí hned na poprvé povedlo jednoduše spárovat funkce v mobilu se zrcadlením obrazovky. Jane tak auto jednoduše propojila se svým mobilem a mohla vše sledovat na ústřední obrazovce.

Co má Jane čivaváka s citlivými oušky Bibiho, muzika jí v autě už tolik nehraje nahlas. Přesto ji soundsystém auta Focal® 10 reproduktory zaujal.

Cestovat bezpečně s pejskem v autě Jane opravdu umí. Bibi má svou autosedačku a dodržuje všechny předpisy. Větší pejsky je bezpečnější vozit ideálně v kufru a ten má Peugeot 2008 dostatečný. V kufru o objemu 434 litrů toho uvezete mnoho…

Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

Jane si pochvalovala snadné řízení, agilitu a čipernost, stejně jako pocit bezpečí. Blogerka Jane zpravidla „brázdí“ dálnici D10. Peugeot 2008 jel po dálnici jako po másle. Jane vyzkoušela také různé jízdní režimy: Normal, Eco nebo Sport, kterými se mění reakce motoru, převodovky i charakter volantu.

Pokud to bylo dovoleno, jela Jane v režimu Sport po dálnici skutečně s větrem o závod. Peugeot 2008 je v testované motorizaci takový malý drak, spíše než lvíče… Automatická 8stupňová převodovka řadila hladce a Peugeot 2008 se Jane skutečně komfortně řídilo.

Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

Během svého týdenního testování Jane zvolila také trasu po okreskách vstříc větrnému mlýnu kousek od Hradce Králové. Ten stojí v kopci Černilově od roku 2016 a je v místní krajině skutečně povedenou dominantou. Vede k němu šotolinová cesta a i zde Jane jela v Peugeotu 2008 s grácií.

Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

Jane v praxi vyzkoušela během týdenního testování všechny asistenční systémy: Drive Assist, aktivní systém udržování vozu v jízdním pruhu, spojený s funkcí Lane Positionning pro jízdu v pruhu. Park Assist, kterýovládá automaticky řízení při vjezdu a opuštění parkovacího místa s rozestupem pouhých 60 cm mezi zaparkovanými vozy.

Systém automatického nouzového brzdění nejnovější generace, který  umí ve dne i v noci detekovat v rychlosti od 5 do 140 km/hod chodce a cyklisty. Velmi praktické je také rozšířené rozpoznávání dopravních značek s doporučenou rychlostí v případě značek omezujících rychlost nebo systém sledování mrtvého úhlu.

S Peugeotem 2008 se Jane také perfektně parkovalo. Na velké obrazovce je přehledně vidět každý detail během couvacího manévru. „To by tam mohla proletět i moucha a víte o ní!“ říká nadneseně Jane.

Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

Během týdenního testování našla jen jednu pihu na kráse: „Peugeot 2008 si perfektně poradí v městských uličkách a skvěle to rozbalí na dálnici. To je znát však na jeho vyšší spotřebě! V průměru hltal něco mezi 8-9 litry. To je asi jediné minus, které bych mu dala.“

Po týdenním testování si Jane s Peugeot 2008 oblíbila do té míry, že se jí auto nechtělo vůbec opustit. „Úroveň přítomných technologií, které dělají jízdu bezpečnou a zároveň zábavnou, je v 2008 na špici! I Bibiho prý jízda bavila,“ uzavírá při předávání klíčků bloggerka Jane.

Jane v Peugeotu během týdenního testování prožila mnoho řidičských situací ale i nálad. Známe to všechny. Někdy se nám zdá, že jsem následovnice Elišky Junkové a někdy, že zas řídíme na draka. Jsme náladové, hlavně když máme ty své dny. Jane si oblíbila spodní prádlo Sayu. V něm se totiž cítí v „bezpečí“ a s pocitem svobody a elegance, stejně jako s Peugeotem 2008.

 

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018