Foto: Žena v autě.cz

Červená auta častěji bourají

16. 9. 2022

Barvy auta často odrážejí osobnost majitele. Konzervativní kupující volí spíše monochromatická vozidla, zatímco extrovertnější řidiči preferují světlé barvy. Celkově lze říci, že ačkoli výrobci automobilů nabízejí barvy, které se hodí ke každé osobnosti, většina řidičů preferuje časem prověřené tóny.

Řidiči se barevným autům spíše vyhýbají

Obecně platí, že bílá auta jsou populárnější v teplejších podnebích, protože bílá odráží sluneční světlo, takže tato auta jsou méně horká při řízení.

Jak ukazuje tato nedávná studie, bílá je nejoblíbenější barvou v Austrálii (39,1 % z celkového vozového parku) a v EU (26,8 %). Australané také zbožňují stříbrná (15,9 %) a šedá auta (14 %). Evropané preferují šedou ještě více (25,9 %), následují černá vozidla (24,5 %).

traffic jam
Zdroj: CarVertical

Barva vozu však není jen otázkou stylu. Například červená auta mají zřejmě větší pravděpodobnost nehody, což jen dokazuje důležitost pečlivého výběru. Automobiloví experti carVertical provedli výzkum, aby našli nejoblíbenější barvy automobilů a jejich vliv na bezpečnost jízdy.

Podle výzkumu carVertical má barva vozidla vliv na pravděpodobnost nehody. 60 % červených aut kontrolovaných na platformě mělo nehodu, což z ní činí nejnebezpečnější barvu pro řízení.

Hnědá (59 %) a černá (57 %) jsou také barvy automobilů, které mívají nehody častěji než ostatní, následuje žlutá (55 %), modrá (54 %), bílá (50 %) a šedá (50 %). I když rozdíly mezi ojetými vozy nejsou významné, výzkum naznačuje, že vozidla určitých barev jsou méně náchylná k nehodám.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018