Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

České maminky preferují při koupi ojetého vozu nejčastěji Škodu

16. 5. 2016

Dle průzkumu jednoho z největších autobazarů u nás, tvoří ženy téměř 30 % jeho zákazníků.  V populaci maminek – řidiček těší největší oblibě benzinové automobily s manuální převodovkou v provedení kombi, MPV a SUV. České matky potkáte na silnicích nejčastěji ve vozech značky Škoda, Ford a Volkswagen. Ženy, které mají ve vozech malé ratolesti, dávají přednost praktičnosti a hlavně bezpečnosti před komfortem a stylem. Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru novějšího vozu je průměrná spotřeba a velikost kufru.

Dle statistik vedou v oblibě benzinové motory  (63 %) s manuální převodovkou. Z typu karosérií je nejvyhledávanější hatchback (48 %), nicméně ženy s dětmi preferují kombi, roste také zájem o vozy SUV, neboť maminky kladou mnohem větší důraz na celkovou bezpečnost a bytelnost vozu.

Nejprodávanější modely vozů ženám v prvním čtvrtletí 2016

1. Škoda Fabia
2. Škoda Octavia
3. Ford Focus
4. Volkswagen Golf
5. Ford Mondeo
6. Volkswagen Passat
7. Volkswagen Golf
8. Renault Megane
9. Hyundai i30
10. Kia Ceed

Odlišné preference při pořizování vozu mají začínající řidičky. Pro ty je charakteristické vnímání automobilu především jako flexibilního dopravního prostředku a zároveň symbolu určité nezávislosti. Takové ženy si častěji vybírají menší vozy s nižším obsahem motoru, jejichž výhodou je celkově nižší spotřeba paliva a snazší manévrování, například při parkování v centru měst či podzemních garáží. Mladší řidičky při výběru automobilu zohledňují především i módnost a barvu vozu – vede stříbrná, modrá a červená.

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018