Foto: Sabina Kvášová

Cestování s kočkou

25. 10. 2020

Jak nejlépe cestovat autem s kočičkou? Jak zařídit, aby se kočička při cestě k veterináři, na chalupu nebo na dovolenou cítila v klidu a bezpečí? Přinášíme vám cenné rady odborníka z webu Spokojený pes.cz o cestování autem s rodinnými mazlíčky.

Foto: archiv webu

Jak vyřešit cestování s kočkou autem?

I u koček je ideální variantou přepravka, tentokrát plastová. Stejně jako u psů je vhodné mít přepravku běžně přístupnou doma. Kočka tam má pelíšek, své útočiště a bezpečné místo. Pak už jen přemístíte přepravku do auta a necháte kočičku vlézt dovnitř.

Kočka v autě bez zajištění je nebezpečná pro kočku samotnou i pro vás. Pravděpodobně nebude v klidu spát na sedačce spolujezdce, ale bude prozkoumávat celé auto. Vás to bude rozptylovat od řízení a kočka si může ublížit, jelikož nedokáže odhadnout pohyb auta.

Strach kočičky z cestování

Nejedná se o žádný výjimečný případ. Kočky cestování nemají moc v lásce a pokud to jde, raději zůstanou doma zalezlé. Samozřejmě to tak není pravidlem a najdou se i kočky, které se budou těšit, že zas někam společně vyrazíte. Pokud se ale ta vaše kočka bojí, pak bude vhodné mít doma doplňky pro zmírnění stresu a před cestou jej podat.

Ať už vyrážíte na cesty se psem nebo kočkou, zajistěte jim vždy dostatek pohodlí a bezpečí. Nezapomeňte, že u delších cest je potřeba dodržovat pitný režim a v případě aktivnějších jedinců i přestávky určené k protažení. A teď už jen přeji šťastnou cestu!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018