Zdroj: archiv webu

Chcete být v parkování dokonalá? Poradíme, jak na to

21. 2. 2019

Podstoupit autoškolu a naučit se řídit s pomocí instruktora, to je jen jeden krok k tomu, abyste se stali skvělými řidiči. Jízda v autoškole je však poměrně jiná od reálné jízdy, kde už bohužel není instruktor oporou nebo záchranou. Na silničních komunikacích se posléze musíte spolehnout jen sami na sebe a na své vědomosti, které jste v autoškole nasbírali. Největší problém je zejména parkování, které dělá problém hlavně ženám.

Zvládnout autoškolu je především pro muže hračka. Ti mají řízení automobilů doslova v genech, automobily jsou zkrátka něco pro ně a často k nim nachází cestu už v raném dětství. S kamarády nebo otci si pak zkouší jízdu i předtím, než nastoupí do autoškoly. Ovšem pro ženy je zvládnutí autoškoly někdy velmi složité, ženy nemají takový odhad jako muži a často se nechají vyvést z míry. Jak již bylo zmíněno, problém tkví hlavně v parkování.

Zatímco pánové mnohdy zaparkují se skvělým odhadem, ženy často parkují i na několik pokusů. Největší problém je podélné parkování, které je doslova noční ženskou můrou. Pokud patříte k ženám, které chtějí být v parkování dokonalé, máme pro vás několik tipů, jak se parkovat naučit. Chce to však velkou míru trpělivosti.

Trénink dělá mistry

I v tomto případě platí, že trénink dělá mistry. Pokud si nejste v parkování jistá, vezměte přítele a vyjeďte si časně ráno na opuštěné parkoviště za městem. Zde můžete trénovat své parkování s mužským vzorem, který vám může poradit několik fíglů a triků.

Zaplaťte si kurz parkování

Sice vás v autoškole učili, jak jezdit a jak parkovat, ale až po opuštění autoškoly uvidíte, jak na tom skutečně jste. Pokud zjistíte, že byste potřebovali ještě chvilku instruktora na sedadle spolujezdce, zaplaťte si kurz parkování. Doporučujeme kurz parkování od Nobe.cz, v rámci kterého se naučíte dokonale parkovat na všechny způsoby. K vybrání máte hned z několika poboček – autoškola Ostrava, Opava, Havířov, Praha, ale i autoškola Frýdek-Místek. Parkování šikmo nebo podélně už pro vás nebude noční můrou!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018