Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Čistý vzduch v autě

14. 10. 2020

Slyšela jste někdy o senzoru PM 2.5, který měří množství jemných prachových částic o průměru do 2,5 mikrometru v kabině auta? Značka Volvo představuje ve svých vozech tuto prémiovou technologii zkvalitňování vzduchu. Řidiči tak mohou dýchat čistý vzduch a nechat si ovzduší v kabině vyčistit dokonce ještě před nasednutím do vozu.

Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Protože se jedná o metodu indikující množství jemných částeček ve vzduchu, představují senzory PM 2.5 rozšířený způsob, jak určit kvalitu vzduchu. Ovzduší v městských oblastech je v celosvětovém měřítku prachovými částečkami často velmi znečištěno, přičemž hodnoty PM 2.5 překračují maximální hladiny doporučované Světovou zdravotnickou organizací (WHO), což jen zdůrazňuje potřebu minimalizace jejich množství.

Pokročilý systém čištění vzduchu, který je od letošního jara dostupný pro všechny modely Volvo řady 60 a 90 postavené na modulární platformě SPA, odfiltruje tyto částečky ze vzduchu v kabině. Díky filtru na bázi syntetických vláken a ionizátoru se do kabiny nedostane až 95 % částeček PM 2.5 ze vzduchu nasávaného zvenčí.

Tím dochází k optimalizaci kvality ovzduší uvnitř vozu a současně i k omezení nepříznivých účinků na lidské zdraví, které jsou důsledkem vdechování jemných částeček. Čistější vzduch v kabině mimoto přispívá ke zvýšení bezpečnosti jízdy, protože pokud řidič vdechuje zdravý čerstvý vzduch, dokáže se lépe soustředit na řízení.

Zdroj: fotobanka automobilky Volvo

Řidiči vozů Volvo, které jsou tímto systémem vybaveny, si mohou navíc prostřednictvím aplikace Volvo On Call pro chytré telefony (pokud je funkce na daném trhu dostupná) snadno naplánovat předběžné vyčištění vzduchu v kabině. Po dokončení procesu čištění aplikace informuje řidiče o aktuální hladině částeček PM 2.5 uvnitř kabiny.

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018