Zdroj: Fotoarchiv Veroniky Petrů

Citroën C3: autfit od Veroniky

10. 2. 2021

Bloggerka a autoodbornice Veronika Petrů z Autokabelky.cz pro vás připravila svůj další „autfit“: inspiraci k modelu Citroën C3. Veronika se snaží už mnoho let spopojovat svět aut a fashion. I tentokráte má její autfit styl!

c3
Zdroj: Fotoarchiv Veroniky Petrů

Správně se metalická barva, která zdobila můj “autofotomodel” Citroën C3, jmenuje písková Sable. Ze zkušenosti vím, že podobné odstíny laků (aut i laků na nehty), jsou mezi ženami velmi oblíbené.

Na béžovém autě není moc vidět špína, neutrální barva neomrzí a můžete debatovat nad odstínem a názvem, zda je to “cafe latte”, “cappuccino”, “nude”, béžová, krémová či písková. Takže to rozhodně není jen nesmrtelná, vrcholně praktická, ale trochu nudná stříbrná.

c3
Zdroj: Fotoarchiv Veroniky Petrů

Citroën C3 patří k modelům, jež nabízejí nepřeberné množství barevných kombinací. Nedávno modernizovaný model se pyšní 97 možnými kombinacemi vzhledu karoserie!

S faceliftem přišly tři nové polepy střechy, dva nové designy kol a dva nové styly interiéru (v nabídce celkem tři). “Inspired by You”, slogan Citroënu, který není jen prázdným slovním spojením.

Písková metalická barva Sable (bez příplatku), barevný motiv střechy Techwood (5500 Kč), paket Styl bílá (4500 Kč), interiér mix látka Brumeo/Tep Isabella/Techwood (16 000 Kč). Na bocích nechyběly pro Citroën už velmi typické airbumpy neboli “vzduchovo-gumové” prvky, které Citroëny odlišují a zároveň mají praktickou funkci, když chrání dveře před drobným poškozením laku.

c3
Zdroj: Fotoarchiv Veroniky Petrů

Když vymýšlím Autfit, přemýšlím nejen o barevných kombinacích, ale i o modelu auta, jeho zaměření a využití. K terénnímu autu by asi úplně neladily minišaty (jsme na blogu o autech pro ženy, nikoli na webu pro pány 😜), k luxusnímu modelu zase sportovní oblečení. Citroën C3 je typicky městské auto.

Jeho revírem jsou úzké uličky, jeho výhodou jsou kompaktní rozměry usnadňující nalezení parkovacího místa. Pro město jsou typické kočičí hlavy a kostky, takže tenisky byly jasnou volbou. Tyhle béžové Michael Kors už mám dlouho, ale hledala jsem vám nějaké podobné a narazila na model “Nick“, který je za mě naprosto luxusní a do autfitu by se také hodil.

c3
Zdroj: Fotoarchiv Veroniky Petrů

Dřevěný dekor v malém autě? Opravdu nevídané a popravdě bych si to sama nedovedla představit. U Citroënu však vše sladili perfektně, dřevěný dekor totiž  vůbec nevypadá jako ten, který známe z velkých sedanů, a rozhodně nevypadá ani jako imitace dřeva z korejských aut z devadesátých let. Je světlý, takže ladí k barvě karoserie i béžovým vrškům sedadel. Není lesklý, což působí přirozeně.

V interiéru zdobí dřevěný dekor palubní desku, ovšem panelů s tímto motivem není uvnitř “cé-trojky” příliš, což je vkusné a nepřeplácané. A myslím, že to tak nevidím jen díky těm růžovým brýlím 😎 Tezyo, najdete je zde, moje aktuálně nejoblíbenější.

Kromě tenisek, nebo chcete-li sneakersek, jsem odstíny béžové ladila na svetru a saku. Už loni jsem si velmi oblíbila roláky, jsou zase v módě a na podzim a zimu je to úžasně praktický kousek, nemusíte se trápit s kombinací šátku nebo šály a nemáte tak ani další doplněk, který hrozí, že někde zapomenete. V téhle době může mít navíc i přidanou hodnotu, kdy si z něj můžete nouzově udělat roušku.

c3
Zdroj: Fotoarchiv Veroniky Petrů

Nejen barva a praktické zaměření auta určuje autfit. Jde také o styl. Značky i samotného modelu. Francouzská elegance, v případě Citroënu avantgarda, byla pro mě trochu oříšek. Extravagantní outfit vymyslím mnohem snáze.

Elegantní nádech mělo autfitu dodat pískové sako Gant. Jde o vyloženě casual kousek s ohrnutými rukávy. Než přijde zima s plnou parádou, je kombinace hřejivého svetru a saka pro řidičku do města ideální. Člověku je příjemně venku i za volantem, volnočasové sako neomezuje v pohybu, což je důležité i pro samotné řízení.

“Cé-trojka” měla paket Styl bílá, já zvolila bílé kalhoty. Jsou z Manga, úžasně pohodlné a univerzální na kombinování. Bílé kalhoty jsou pro mě záchrana, když nevím, co na sebe, a nechci být za černou můru.

Koneckonců i Citroën C3 má velká zpětná zrcátka. Kabelka je stejně jako brýle značky Tezyo. Vyzkoušela jsem si také nový trend, kterým je nošení hodinek a náramků přes dlouhé rukávy. Přece jen jsem si neodpustila jeden extravagantní prvek v podání blyštivých hodinek, druhý rukáv pak zdobily korálky, a to náramky z kolekce LuckyBe. V béžovo-šedých tónech, dokonce některé korálky na béžovém náramku připomínaly Techwood.

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018