Zdroj: archiv Žena v autě.cz

Citroën C3 očima Ženy v autě

23. 3. 2021

„Ujíždíme na kapučínu!!!“ Jsme sice milovnice dobré kávy, tentokráte máme na mysli jízdu v modelu Citroën C3. Ten se k nám dostal do redakce dokonce na několik měsíců. Svým vzhledem je jako dělaný do víru velkoměsta. Uvidíme, jak se v něm osvědčí. Žena v autě.cz startuje důkladné testování „Cé trojky“.

Citroën C3 působí větší a vypadá sympaticky. „Cé trojka“ prošla loni lehčím faceliftem a nabízí až 97 kombinací svého vzhledu. Kromě toho má C3 dramatičtější příď a nová diodová světla. Na bílé střeše zaujme černý motiv Techwood.

Foto: Sabina Kvášová

Citroën C3 je na první pohled francouzská, hravá stylovka. Pro Citroën už typické vzduchovo-gumové prvky tzv. airbumpy mají praktickou funkci. Chrání lak dveří před drobným poškozením. Po faceliftu je jich ale o 4 méně. Barva tří airbumpů na bocích je shodná s rámečkem mlhovek, vnějšími zrcátky a dalšími prvky v interiéru.

Foto: Sabina Kvášová

Po usednutí za volant překvapí model C3 každou řidičku svou vzdušností a po pravdě také použitím dřevěného dekoru. Ten je matný a nepůsobí lacině. Naopak v interiéru ladí s čalouněním a koženými madly dveří.

Foto: Sabina Kvášová

Palubní desce dominuje 7″palcová dotyková obrazovka s infotainmentem. Většina ovladačů je ukryta přímo v systému, což vyžaduje lehčí seznámení s logikou funkcí. Chce to ale jen trochu cviku.

Technologie Mirror Screen je kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto a umožňuje připojit chytrý telefon. Aplikace tak je možné snadno ovládat přes displej vozu.

Sedadla Advanced Comfort jsou pohodlná, měkká a vzhledem ke kategorii vozu zde mají cestující odpovídající prostor. Zavazadlový prostor nabízí objem 300 litrů. Po sklopení zadních sedadel jde docílit až 922 litrů objemu.

Foto: Sabina Kvášová

Naše redakce testuje konkrétně C3 s motorem 1.2 PureTech se 110 koňmi pod kapotou a manuální 6stupňovou převodovkou, a to ve výbavě Style. O bezpečnou jízdu se stará až 12 bezpečnostních asistentů. Cena testovaného exempláře je 369 900 Kč.

C3 má jen 1,2 tuny a tak se zdá, že výkon bude bohatě stačit. Při pohledu na její rozměry je zřejmé, že ve městě nebude žádný problém s ním zaparkovat. Už na prvních kilometrech si nás C3 získala snadným řízením. C3 otestujeme ve městě, na dálnici i na okreskách a vyzkoušíme stabilitu a odpružení podvozku.

Na silnici nás v C3 poznáte podle slušivé, pískové a metalické barvě laku Sable. Těšte se na měsíční soutěž právě s tímto modelem a také hodnocení modelu C3 z ženského úhlu pohledu. Přejeme vám šťastné kilometry. 🙂

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018