Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

CITRÖEN C3 pod drobnohledem žen

30. 9. 2021

Věříme v sílu žen a redaktorky ze spřáteleného portálu Ženy sro to mají podobně. Právě proto tak rády klábosíme na téma aut a některé modely testujeme společně. Poohlížíte se po menším a čiperném autu? V tom případě doporučujeme Citröen C3 a zde jsou důvody proč.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Sympatický design zvenku i uvnitř

Je bez debat, že si „kávový“ nádech karoserie v pískové a metalické barvě laku Sable společně s použitými airbumpy zaslouží pochvalu. Palubní desce dominuje 7″palcová dotyková obrazovka s infotainmentem. Technologie Mirror Screen je kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto a umožňuje připojit chytrý telefon. Aplikace tak je možné snadno ovládat přes displej vozu.

IMG_5992
Foto: Sabina Kvášová

Fotografka Anežka Kužílková model C3 popsala takto: „mile mě překvapila stylová palubní deska, která ladí s designem karoserie.“ Líbila se jí přehlednost budíků, displeje s ukazatelem rychlosti a ujetých kilometrů. Celý design interiéru na ni působil stylově, nijak nápadně, ale zároveň velice nadčasově.

Překvapivě multifunkční

Citroen C3 patří sice do kategorie menších vozů, pro potřeby vytížených žen, které mají auto jako mobilní kancelář, nebo maminek s dětmi je „cétrojka“ ideálním vozem. Fotografka Anežka je obyčejně celý den v pohybu, a neustále se přemísťuje z místa na místo spolu s technikou a vybavením.

IMG_6258
Foto: Sabina Kvášová

Na účet modelu C3 dodává: „Auto je pro mě proto nutností, ale zároveň mám ráda, když se čas od času umí proměnit i v mobilní kancelář. To Citroen C3 splňuje na jedničku.

Nejvíc jsem ocenila jeho velikost. Není ani malé, ani velké. Naprosto bez problémů se do něj vešlo všechno moje vybavení a v kufru pořád zbylo dostatek komfortního místa i pro nákup.“

Praktické jsou i držáky pro kávu hned vedle řadící páky, které jsou umístěny na dobře dostupném místě. Pohodlná jsou i sedadla a celkově líbivý je i celý design interiéru.

Největším bonusem je velikost „cétrojky“ při parkování v centru metropole. To, že člověk bez problémů zaparkuje s C3 kdekoliv, patří ke skvělým benefitům testovaného vozu.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Na cestách obratný a čilý

Pod kapotou testovaného modelu C3 se ukrývá benzínový tříválcový motor 1.2 PureTech o výkonu 110 koní ve spojení s šestistupňovou manuální převodovkou.

IMG_6256
Foto: Sabina Kvášová

Jízdní vlastnosti ale nejsou vůbec špatné. Auto je jisté v zatáčkách. Malý tříválec dokáže udělit lehkému a malému vozu slušnou dynamiku. V městském provozu, anebo při jízdě po okreskách, je Citröen C3 velký čipera. 

Pohodlný podvozek je příjemný a dobře kryje nerovnosti. Překvapivě i na delší cesty je C3 velmi příjemné auto, a to se spotřebou 6,7 litru benzínu na 100 kilometrů. 

„Vůz se na silnici chová velice plynule a celkový dojem z jízdních vlastností je velice pozitivní,“ doplňuje projektová manažerka Pavlína Žabková.

CITROEN C3
Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Nevšední exteriér i interiér, dostatek místa, rychlost i spolehlivost. Perfektní auto do města i mimo něj! Právě tak hodnotíme model Citröen C3 po několika měsících poctivého testování.

C3 je skutečně auto pohledné pro oko, čiperné, ale i praktické. Pro ty, které se pohybují pravidelně po městě jako dělané. 🙂 Snad jen řazení ve spolupráci se spojkou jde trošku méně hladce. S modelem Citröen C3 v automatu tak určitě neprohloupíte…

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018