DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Dlouhodobý test: DS 4

7. 12. 2022

O modelu DS 4 se mluví jako o šperku na 4 kolech. Není ale autem jen na parádu? Do jaké míry zvládá plnit požadavky náročných žen? Naše redakce právě podrobuje tento pohledný hatchback dlouhodobému testování. Vybírám 4 nejpodstatnější vlastnosti, čím naší redakci zaujal už po prvních kilometrech.

IMG_0613-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Argument č. 1: extravagantní look

Za WOW efekt píšu „déesčtyřce“ jedničku! Je bez debat, že DS 4 vybočuje z řady a probouzí zájem kolemjdoucích žen i mužů. Nesčetněkrát jsem byla na ulici tázána, co je to za model a kolik stojí.

Výrazná maska chladiče se světlomety DS Matrix LED Vision vytváří se 150 diodami nevšední vzhled. Look karoserie tohoto hatchbacku v příplatkové zlaté barvě Copper (+20 000 Kč) je zkrátka sexy. Propracované linie boků doplňují zapuštěné kliky dveří, které jsou k dispozici už v základní výbavě. 

IMG_0616-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

„Nejlepší věci v životě jsou zadarmo a ty druhé nejlepší jsou velmi drahé,“ pronesla jednou návrhářská legenda, Coco Chanel. DS 4 se k tomuto citátu dokonale hodí.

Testovaný model DS 4 CROSS ve výbavě RIVOLI (1.5 BlueHDi 130 EAT8) startuje na milionu a padesáti tisících korunách. To není na hatchback málo. Po pár tisících ujetých kilometrech však můžu směle prohlásit, že DS 4 umí udělat dojem nejen hezkým vzhledem a i při vysoké cenovce si své majitelky jistě najde.

IMG_0621-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Argument č.2: vymazlený interiér

Na model DS 4 je radost se koukat i se dotýkat prvků interiéru. Sedačky a volant voní kůží. Ve výplních dveří se objevují skryté švy, které zvýrazňují kvalitu kůže a ruční zpracování. Interiér zdobí dekory z hnědého jasanového dřeva nebo hliníkové prvky s motivem řemínku luxusních hodinek. Špičkový design se v interiéru snoubí s kvalitními materiály, pohodlím a ultra moderní technikou.

IMG_0631-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Že se jedná o „šperk na 4 kolech“ v interiéru připomíná použitý motiv zkoseného diamantu. Ten se objevuje v dekorech ale například i na grafice displejů.

Interiéru dominuje 10“ obrazovka s rychlou odezvou. Navigace je přehledná a umí včas upozornit i na radary. Infotainment vozu lze ovládat také hlasem nebo vůbec nejpohodlněji na tabletu DS Smart Touch (opět s digitální ikonou diamantu), a to s rukou opřenou o středový tunel.

Akustiku zajišťuje hi-fi systém Focal Electra o výkonu 690 W se 14 reproduktory. Ty doplňují akustická boční skla, objevující se v tomto segmentu úplně poprvé.

IMG_0629-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Pocit harmonie v kabině podtrhuje příplatkové otevíratelné střešní okno (+34 000 Kč) a ambientní osvětlení, které lze upravit podle vlastního vkusu a nálady.

Dobrý pocit v kabině podtrhuje i překvapivá prostornost a množství praktických úložných skrýší. Zavazadlový prostor o objemu 430 litrů v tomto hatchbacku naprosto dostatečný.

IMG_0624-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Argument č.3: nabídka motorů a pohodlí během jízdy

Na DS 4 se mi líbí nejen nevšední design a kvalita jeho provedení ale také rozsáhlá paleta jeho motorizací.

Kromě základního benzinového tříválce s turbem jsou v nabídce i dvě výkonové verze benzinového čtyřválce s turbem. Je tu také naftový čtyřválec a plug-in hybridní soustava elektromotoru s benzinovým čtyřválcem. Na přes rok bude DS 4 k dispozici i s plně elektrickým motorem.

IMG_0628-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Naše redakce konkrétně testuje naftový čtyřválec 1.5 BlueHDi s výkonem 130 koní a 8stupňovým automatem.

Ten je skutečně optimální pro každodenní řízení  – na cesty za prací i zábavou. Doménou této verze je hospodárnost. Kombinovaná spotřeba město-dálnice nedosáhla ani 6 litrů/100 km. DS 4 je tak ideální pro ty, kteří hledají nevšední auto s vynikající hospodárností na každý den.

DS 4 je velmi příjemným autem, velmi snadno se řídí. Dobře se s ním manévruje v městských uličkách i při parkování. Zároveň umí jet na dálnici komfortně, svižně a navíc hospodárně!

IMG_0630-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Vedle hospodárnosti naftového motoru je významnou kvalitou DS 4 povedený podvozek a odpružení DS Active Scan Suspension. Jde o exkluzivní prvek v segmentu využívající kameru umístěnou v horní části čelního skla. Kamera sleduje a přenáší údaje do počítače. Tlumiče tak předvídají nepravidelnosti povrchu vozovky. Díky tomu se řidička v DS 4 cítí během jízdy jako v bavlnce.

Argument č. 4: bezpečí na čtyřech kolech

Během dlouhodobého testování tohoto hatchbacku si v redakci pochvalujeme vnímaný pocit bezpečí. Nejde jen o dobrý výhled z vozu. DS 4 veze na palubě množství vyspělých bezpečnostních asistentů.

IMG_0618-Velky
DS 4 dlouhodobý test: foto Žena v autě.cz

Tak například systém DS Drive Assist zajišťuje poloautonomní řízení 2. úrovně. Tempomat během jízdy přizpůsobuje rychlost vozu podle okolního provozu a je schopen v koloně zastavit i se opět rozjet. Při jízdě po dálnici drží DS 4 v pruzích.

V noci dokáže systém DS Night Vision detekovat chodce nebo zvíře až do vzdálenosti 150 metrů.

K bezpečné jízdě přispívá také sofistikovaný head-up displej. Ten zobrazuje údaje jako: rychlost, vzdálenost adaptivního tempomatu nebo pokyny navigace v zorném poli řidiče přímo na silnici, respektive čtyři metry před čelním sklem.

Design, provedení interiéru, paleta motorizací a komfortní jízdní vlastnosti patří, společně s armádou bezpečnostních asistentů a technologií, k významným kvalitám modelu DS 4. V následujících týdnech otestujeme také plug-in hybridní variantu DS 4 E-Tense. Po Novém roce se vrátíme k testované, naftové variantě a přineseme finální hodnocení tohoto modelu.

Pokud vás DS 4 zaujala, mrkněte na tento model blíže zde.

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018