Zdroj: archiv webu

Druhá ultrarychlá nabíječka Ionity v ČR

29. 10. 2020

Shell hlásí ve spolupráci s provozovatelem ultrarychlých nabíjecích míst IONITY první vysokorychlostní nabíjecí stanici pro elektromobily v České republice na své čerpací stanici Nupaky u Prahy (na dálnici D1). V ČR tak už jsou tyto ultrarychlé nabíječky dvě, druhá je na dálnici D5 u Berouna.

Foto: archiv webu

„Technologie naší nabíjecí stanice je postavena na tom, že dokáže nabíjet auta maximálním výkonem i při obsazení více dobíjecích míst najednou. Je to řešení bez kompromisů, které přesahuje standard současných rychlonabíjecích stanic,“ vysvětluje Peter Ševce, manažer IONITY pro střední a východní Evropu.

Dvě nabíjecí místa na čerpací stanici Nupaky na dálnici D1 směrem do Prahy umožňují díky maximálnímu výkonu až 350 kW nabít elektromobil nové generace za 10 až 15 minut. Tedy třikrát rychleji než umožňují současné veřejné rychlodobíjecí stanice na trhu.

Dobíjecí stanice je připravena na rychlé rozšíření o další dvě dobíjecí místa. Veškerá elektrická energie od IONITY používaná pro nabíjení elektromobilů pochází výlučně z obnovitelných zdrojů.

Foto: archiv webu

Oceněný design
Futuristický vzhled, intuitivní ovládání ale také technologie, která se zákazníkem komunikuje na dálku už při příjezdu vozidla. Návrh dobíjecího stojanu pochází z pera předního designerského studia BMW Designworks. V roce 2019 získalo IONITY za tento dobíjecí stojan prestižní ocenění iF World Design Guide Awards – zlatou medaili v kategorii Produktový design.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018