Zdroj: archiv webu

e-SALON v Letňanech již podruhé

18. 10. 2019

Po úspěšné loňské premiéře veletrhu čisté mobility s názvem e-SALON naváže na výstavišti PVA EXPO PRAHA Letňany jeho druhý ročník. Konat se bude od 14. do 17. listopadu 2019. Návštěvníci se mohou těšit na premiéry nových ekologických aut i dalších prostředků čisté mobility na rozšířené výstavní ploše.

Výsledky prodejů elektromobilů za první pololetí roku 2019 v Evropě potvrzují nástup moderních technologií šetrných k životnímu prostředí. V zemích EU a EFTA si koupilo elektrifikované auto téměř 260 tisíc zákazníků. To je podíl 2,7 % celkového trhu s osobními vozy. Elektromobily přitom pomalu vytlačují plug-in hybridy, když si ukrojily 68 % trhu s vozidly do zásuvky. Loni to bylo jen 51 %.

Tesla ovládla Evropu

Nejvíc se letos daří na starém kontinentu americké Tesle díky novinkovému modelu Tesla 3. V roce 2019 si ho pořídilo už přes 40 tisíc řidičů. Z vedoucích příček tak letos sesadil Renault Zoe a Nissan Leaf 40kWh. (28 257 a 19 206 prodaných kusů). Největším trhem s elektromobily zůstává Německo, kde se uplatnilo skoro 50 tisíc elektrifikovaných aut. Stříbrná příčka patří Norsku se 44 tisíci a třetí Francii s 32 tisíci prodanými vozy do zásuvky.

e-SALON sleduje trendy

Největší a nejlépe obsazený veletrh čisté mobility ve Střední Evropě jde s dobou. Jeho druhý ročník, který se bude konat v listopadu 2019 na letňanském výstavišti, nabídne novinky na rozšířené výstavní ploše, bohatší bude i doprovodný program.

Prezentaci výrobců a provozovatelů veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily a infrastruktury přesuneme do haly 2. V hale 3 a 4 budou expozice automobilových a motocyklových značek prezentujících elektrické a hybridní vozy i motorky,“ upřesňuje ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

Foto: archiv webu

e-Soul: premiéra 2. generace kultovního elektromobilu

Automobilka KIA, která letos oslaví už 75 let své existence, přiveze coby jeden z leaderů elektrifikace v České republice na veletrh e-SALON dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Vůbec poprvé v České republice bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude také první čistě elektrický crossover značky KIA, model e-Niro. Kromě dvou praktických elektromobilů přitom KIA v České republice nabízí další 3 elektrifikované modely (Niro Hybrid, Niro Plug-in Hybrid a Sportage Mild Hybrid). Díky tomu nabízí jedno z nejširších portfolií ekologických vozů na českém trhu. Do roka přitom kromě dalších elektrifikovaných modelů představí také první model na vodíkové palivové články.

Představeny budou i další elektrifikované vozy mnoha automobilových značek, které v čisté mobilitě něco znamenají. Renault se pochlubí novou generací modelu ZOE. Ford ukáže nový hybrid Mondeo. Svět užitkových vozů budou například nově zastupovat značky MAN, MAXUS, ale i další tradiční výrobci dodávek.

Foto: archiv webu

Tesla 3 i nové elektrické modely ŠKODA

Na výstavě se představí zmíněný model Tesla 3, chybět by neměly ani elektrické novinky značky ŠKODA – elektromobil Citigo iV a hybridní model Superb iV. Audi ukáže nejen model e-tron, ale i plug-in hybrid Audi Q5 TFSIe.

Doprovodný program veletrhu

Testovací jízdy bude mít, stejně jako v loňském roce, téměř každá z automobilek – pro návštěvníky bude připravena registrace, kde si budou moci vybrat z prezentovaných značek a přihlásit se na testovací jízdu. Bude vyhrazen i prostor pro demonstraci některých technologií (samoparkovací systémy Valeo apod.). Vozy na testovací jízdy bude možné zapůjčit i u carsharingových společností, které se budou na výstavě také prezentovat. Pro návštěvníky je připraveno i testování elektromotorek, elektrokol a dalších elektro vozítek. Kromě národních premiér vozů se na veletrhu představí řada výrobců dobíjecích stanic a dodavatelů energií (ČEZ, Innogy, PRE, Pražská plynárenská). K vidění budou např. produkty společností Siemens, Heger.eu, Voltdrive, Webasto, Logarex, Elexim,  Unicorn, ejoin, Phoenix Contact a dalších.

V průběhu výstavy bude možné navštívit i přednášky na zajímavá témata, která budou určena jak odborné (čtvrtek), tak široké veřejnosti (v pátek a o víkendu).

„Součástí výstavy budou i doplňky, služby, aplikace a legislativa spojené s alternativními pohony vozidel. e-SALON opět přinese atraktivní doprovodný program s možností testovacích jízd. Připravena bude také konference i-City zaměřena na inteligentní ekologickou dopravu ve městech,“ upřesňuje Jana Nosálová.

Foto: archiv webu

Veletrh, který společně pořádají společnost ABF a televize Prima, se bude konat ve dnech 14. – 17. listopadu 2019 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně Skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018