Zdroj: fotobanka automobilky Hyundai

Elektromobil jako auto pro ženy

13. 1. 2021

Roku 2020 elektromobil Hyundai Ioniq electric obdržel od poroty ankety „Světové auto roku pro ženy“ nejvyšší ocenění. Tento automobil zvítězil také mezi vozidly s největším ekologickým přínosem pro svět. V neposlední řadě se také Hyundai IONIQ Electric stal šampionem zůstatkové hodnoty.

DCIM100MEDIADJI_0961.JPG
Foto: archiv webu

Elektromobily jsou prodávány bez kouzelných slev a nabídek, které uměle podráží zůstatkovou hodnotu vozidla. Jednoduše jsou podmínky pro všechny stejné, a tak se nestane, že někdo může nové vozidlo koupit o 100 000 Kč levněji. V tom důsledku jeho zůstatková hodnota startuje z tohoto mezníku. Oproti ceníkovým cenám dochází až k neuvěřitelným papírovým propadům. Propady cen jsou ale jen papírové.

Elektromobily všeobecně nemají příliš prostoru na marže obchodníků, a tak obchodníci vůbec žádné slevy nenabízí anebo jen kosmetické. Zůstatková hodnota vozidla se skládá nejen z oblíbenosti a kvality vozidla, ale také ze stavu, který se povede majiteli udržet. Leasingové flotily často přistupují k ochraně kapoty a zrcátek za pomocí ochranné anebo wrap fólie. Sebemenší škrábanec na 3-4 roky starém automobilu znamená nižší zůstatkovou hodnotu i o 30 000 Kč.

2020 - New Renault CAPTUR E-TECH Plug-in tests drive (33)
Foto: archiv webu

Elektromobily jsou velice jednoduchá vozidla, která lze s nadsázkou řídit pouze jedním pedálem. Při nastavení účinné rekuperace automobil po puštění plynového pedálu velmi účinně brzdí. Díky tomu téměř nedochází k opotřebení brzd a s trochou snahy lze v plynulém provozu jezdit skutečně a pouze na jeden pedál. Vřelá jednoduchost vyhovuje zejména ženám. Ženy oproti mužům nepreferují desítky hýblátek a zbytečných nastavení. Ženy za volantem oceňují jednoduchost a celkový dojem z automobilu. Každý, kdo někdy řídil elektromobil, si odnesl úsměv na tváří. Elektromobily jsou jednoduše vozy, které zahřejí na srdci.

Díky relativně vysoké kupní ceně je základním standardem mezi elektromobily klimatizace, elektrická okna nebo i litá kola. Samozřejmostí je plné napojení na palubní počítač a multimediální zařízení s obrovským displejem.

Jedinou a zatím neřešitelnou bolístkou elektromobilů je jejich nabíjení. Elektromobily ve své podstatě vylučují všechny majitele, kteří nemají garáž a nebo rodinný dům. U paneláku si jej jednoduše nenabijete a síť nabíjecích stanic není ideální. Elektromobil musí u stojanu vydržet minimálně hodinu, a to není příliš praktické. Každý z nás má zkušenosti s tím, jak se nabíjí akumulátor do notebooku. Představa, že s ním musíte vyrazit na nabíječku, a tam si hodinku počkat, je doslova sci fi.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018