Zdroj: archiv webu

Formulář k cestě do Chorvatska: aktualizováno

29. 5. 2020

Další pozitivní zprávou s nadcházejícím létem je, že Chorvatsko otevřelo své hranice a je možné tak vyrazit k moři. Od včerejška 28. května není nutné předložení negativního testu na onemocnění covid-19 či být po návratu v karanténě. Při cestě tak stačí vyplnit online formulář do Chorvatska.

chorvatsko (800x800)
Foto: archiv webu

Cesta do Chorvatska

Chorvatsko tak tímto postupem ruší povinnost prokázat vlastnictví nemovitosti nebo plavidla nebo mít potvrzenou rezervaci ubytování.

Stačí vyplnit online formulář, kde uvedete:

odkud jedete a od kdy do kdy

jméno (pokud jedete všichni jedním autem a na stejné místo, stačí vyplnit jen na jedno jméno)

datum narození, číslo na mobil

číslo pasu nebo OP

národnost, email

odpovědět ano/ne na otázku: Zda jste byl nakažený virem COVID-19

Zda jste byl v kontaktu s někým, kdo COVID-19 měl

Zda nejste v ČR v karanténě

Zda jste v posledních 14 dnech necestoval mimo ČR

Dotazník je v angličtině a chorvatštině k dispozici na stránkách ministerstva a je ideální ho vyplnit předem. Další rady na cestu do Chorvatska najdete zde.

Povinnost turisty v Chorvatsku:

Mít s sebou teploměr (během 14 dní od vstupu do Chorvatska si musíte ráno měřit teplotu, pokud je vyšší než 37,2 stupně Celsia, je třeba kontaktovat místního lékaře)

Při cestě přes Slovinsko:

Slovinsko je nutné projet během 12 hodin. Slovinsko má Chorvatsko na seznamu žlutých zemí, které jsou rizikové. Jinak je nitné předložit test na COVID-19 nebo podstoupit karanténu

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018