gentleman silnic: foto gentlemansilnic.cz

Gentleman silnic

31. 1. 2023

Povinností každého řidiče je pomoci při dopravní nehodě. Projekt Gentleman silnic už téměř dekádu přispívá k popularizaci hrdinů, kteří pomohli účastníkům dopravních nehod. Letošní ocenění získává otec a syn Fleischmannovi z Prachaticka. Gentlemanů a gentlemanek tak v ČR již je více jak 200!

V prosinci minulého roku došlo na Prachaticku na silnici mezi obcemi Vimperk a Buk k vážné dopravní nehodě. Řidič osobního automobilu dostal vlivem nepřiměřené rychlosti smyk a sjel mimo vozovku, kde čelně narazil do stromu. Byla noc a havarovanému vozu nesvítila světla.

nehoda_2-Velky
foto: gentleman silnic.cz

Naštěstí kolem projížděli Petr Fleischmann a jeho otec, kteří si na silnici všimli neobvyklých sněhových stop. Otočili své vozidlo a spatřili zdemolovaný automobil, uvnitř kterého našli zakrváceného muže. Zatímco Petr Fleischmann volal záchrannou službu, jeho otec sledoval životně důležité funkce zraněného. Za záchranu života mladého řidiče nyní Fleischmannovi získali ocenění Gentleman silnic.

Zleva Pavel Bártík (ÚO PČR Prachatice), Jan Marek (projekt Gentleman silnic) , ocenění Petr Fleischmann ml. a Petr Fleischmann st., Václav Kovář (BESIP) , Luděk Procházka (KŘP Jihočeského kraje) foto: gentleman silnic
Zleva Pavel Bártík (ÚO PČR Prachatice), Jan Marek (projekt Gentleman silnic) , ocenění Petr Fleischmann ml. a Petr Fleischmann st., Václav Kovář (BESIP) , Luděk Procházka (KŘP Jihočeského kraje) foto: gentleman silnic

Ocenění z rukou zástupců projektu a Policie ČR převzali Fleischmannovi dne 23. ledna 2023 v Prachaticích. Prachatice mají svého Gentlemana silnic vůbec poprvé za 19 let existence projektu.

Gentleman silnic je společným projektem Generali České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní. Prvním Gentlemanem silnic se v prosinci 2004 stal Jiří Lukáč z Albrechtiček na Novojičínsku, který vytáhl z hořícího automobilu sedmnáctiletého mladíka. Od té doby ocenění převzalo již 214 lidí po celé České republice.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018