Zdroj: fotobanka automobilky Mercedes-Benz

GLE v anketě AUTO MÉHO SRDCE

2. 4. 2021

Mercedes-Benz GLE je jedním z šesti finalistů ankety o nejlepší auto očima žen AUTO MÉHO SRDCE 2021. Patnáct zkušených novinářek a osobností ho právě testuje. Zamíchá toto velké SUV kartami? Co na modelu GLE ženy nejvíce oslovuje? Známe odpověď.

Přejet výmol není poznat a jízda je ultimátně komfortní

gle phev
Zdroj: fotobanka automobilky Mercedes-Benz

Testovaný Mercedes Benz GLE 350d je plug in hybrid s technologií, které u Mercedesu říkají EQ. Díky propojení dvoulitrového naftového čtyřválce (194 k) a elektromotoru (136 k) nabízí výkon 319 koní. Na stovku GLE zrychlí za působivých 6,8 sekundy, maximální rychlost je 210 km/h.

„Díky výkonnému elektromotoru umí GLE jet na elektřinu opravdu rádo a často i obstojně zrychlovat. V převážně elektrickém režimu se můžete těšit na spotřebu do 3 l/100 km“, pochvaluje si porotkyně Veronika Petrů.

gle
Foto: Sabina Kvášová

Ve městě jde jezdit čistě na elektřinu. Když už se dojezd na elektřinu krátí, stačí auto nabít přes kabel v rychlonabíječce nebo z domácí zástrčky, anebo si užít jízdu s vyladěným a téměř neslyšitelným vznětovým motorem s dojezdem kolem 600 km.

Jak říká porotkyně Tereza Tobiášová: “Velkou devízou modelu GLE je, že se jím můžete kochat.“ GLE vypadá dobře a jede skvěle! Za spojení obřího auta, které váží téměř 3 tuny, s ekologickým přístupem v podobě dojezdu na elektřinu kolem 80 kilometrů dává Tereza jedničku s hvězdičkou. Díky nízkým emisím je možné s GLE parkovat na modrých zónách zdarma a odpadají také poplatky za dálnice.

GLE je dokonale odizolované. Od zvuku kolem i od toho, co se děje pod koly. Vzduchové odpružení přispívá nejen velmi dobrému komfortu i na pražských kočičích hlavách, ale i pohodlnému nastupování a vystupování. Podvozek je výškově stavitelný a to v opravdu velkém rozsahu.

„Pokud je vypumpovaný nahoru, má GLE výbornou průjezdnost v terénu. Můžete najíždět na obrubníky, jakoby to byla stébla trávy. Pokud jste menšího vzrůstu, bude se vám špatně nastupovat a vystupovat. Když je auto v silniční, nízké poloze, je celý proces výrazně příjemnější,“ uvádí k charakteru podvozku autoblogerka Veronika.

IMG_6149
Foto: Sabina Kvášová

Jízda v GLE je za odměnu. GLE nabízí během jízdy po městě, dálnici nebo v zatáčkách maximální komfort, plynulost a zároveň odpich.

„Dokonalé auto pro ženy. Tedy pokud neholdují rychlým sportovním autům. Takové GLE určitě není a ani jím nechce být. GLE je komfortní rodinné SUV. Jen je třeba si zvyknout, že s délkou bezmála pět metrů a šířkou lehce přesahující 2 metry je GLE fakt kus auta. Ve městě tak najít místo k parkování trvá trošku déle“, hodnotí GLE porotkyně Sabina.

Uvnitř pohodlí a péče jako v salonu

veronika gle
Zdroj: fotobanka automobilky Mercedes-Benz

„Hej Mercedesi, otevři okna, zahřej volant, pusť stouny a zavez mě do práce,“ volá za volantem GLE radostně porotkyně Jana Paterová Neckářová. Hlasové ovládání je v testovaném GLE dokonalé. Infotainment jde také ovládat jednoduše touchpadem na středovém tunelu.

„Je tu dotyková plocha, po které jezdíte prstem jako po touchpadu, za kterým je praktická opěrka ruky, která vypadá jak myš. Tohle řešení nahradilo dříve používané kolečko. S touchpadem se každopádně člověk naučí pracovat po pár kilometrech. Pohybem prstu se v menu dostanete kam potřebujete, poklepáním potvrdíte výběr, “ pochvaluje si fungování touchpadu porotkyně Veronika.

ba341022-0c70-4d85-bc03-d0b4aef945cb
Zdroj: fotobanka automobilky Mercedes-Benz

Širokoúhlý displej je praktický a zároveň moderní až futuristický. Vlastně jde o dvě obrazovky dohromady, a to o úhlopříčce 31,2 cm. Nabízí čtyři styly zobrazení, za příplatek je možná navigace pomocí systému MBUX s rozšířenou realitou.

Z pohledu ovládání je v modelu GLE vše na svém místě. Tereza jedním dechem proto dodává: „V tom autě jsou všechny věci dobře.“ Pro koncentrovanost řidičky také přispívá sada energizujícího komfortu. Klimatizace díky tomu pouští vůni do interiéru z parfému ukrytého ve skrýši u spolujezdce, reproduktory hrají motivující hudbu a zapojí se masážní funkce sedadel. To je během jízdy slast.

GLE nabízí spoustu prostoru a bezpečí

O bezpečí na palubě se stará řada důmyslných bezpečnostních asistentů. Asistent pro jízdu v pruzích, hlídání mrtného úhlu, aktivní brzdový asistent nebo skvěle fungující adaptivní tempomat.

Robustnost a pocit bezpečí. Takový je Mercedes GLE uvnitř. Jeho interiér je opravdu obrovský, je tu spousta místa na hlavu, ramena, nohy. Objem kufru v základním uspořádání je 490 litrů („nehybridní“ verze mají 630 litrů). Zmenšení kufru hybridní verze vypadá hůře na papíře, v tabulkových hodnotách, v praxi to skoro nepoznáte, kufr má pravidelný tvar a je skvěle využitelný“, komentuje interiér Veronika.

Porotkyně v anketě AUTO MÉHO SRDCE budou mít letos skutečně těžké rozhodování o absolutním vítězi. Všechny modely v druhém kole mají něco do sebe. Modelu Mercedes – Benz GLE nelze nic zásadního vytknout. Je to komfortní, rodinné SUV, které skutečně ohromí. Stejně tak jako jeho cenovka, která ve verzi 350d 4Matic se všemi příplatky přeskočila hranici 2 milionů.

gle
Foto: Sabina Kvášová

Hlasujte v anketě DÁMSKÁ AUTOVOLENKA

Vyberte nejlepší auto podle svého gusta. Zúčastněte se hlasování veřejnosti. Stačí kliknout na model, který vás nejvíce oslovil, a odeslat svůj hlas. Hlasovat můžete až do konce srpna.

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018