Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Hezčí a úspornější JAGUAR F-PACE

27. 10. 2020

Díky novému sebevědomému designu, nádherně zpracovanému interiéru, nejnovější generaci infotainmentu Pivi Pro a novým hybridním pohonům je nový Jaguar F-PACE luxusnější a úspornější. Co se nám na tomto SUV líbí?

Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Sexy vzhled

Nové velmi úzké diodové světlomety jsou dostupné v adaptivním provedení Pixel LED, přinášejícím lepší rozlišení a vyšší jas. Prémiová technologie LED je součástí standardní výbavy napříč celou nabídkou. Ve výbavách SE a HSE je dostupná spolu se systémem Auto High Beam Assist. Tato technologie na základě informací z čelní kamery automaticky přepíná dálková světla. Protijedoucí řidiči tak nejsou oslňováni.

Jag_F-PACE_21MY_01_Location_Interior_16_150920
Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Nový, prvotřídně zpracovaný interiér

Srdcem nového interiéru je elegantně integrovaná, centrálně umístěná dotyková obrazovka. Zakřivený HD displej s úhlopříčkou 11,4” slouží k ovládání multimediálního systému Pivi Pro.

Hodnotné materiály jako například dřevěná dýha s otevřenými póry nebo hliník, jsou vyvedeny v nádherných tvarech, jak dokazuje horní obložení dveří nebo dekor přístrojového štítu. Laserově leptané mřížky reproduktorů nebo kovový otočný ovladač JaguarDrive Control ztělesňují důraz na detail.

Nový volič automatické převodovky – pouze jeden z mnoha krásných detailů – nabízí horní část s prošíváním ve stylu kriketového míčku, zatímco spodní část je s ohledem na lepší citlivost při ovládání vyvedena z precizně opracovaného kovu.

Nová sedadla dostala širší výplně, nové masážní funkce a upravené vyhřívané a chlazené oblasti. Vybrané modely mají v opěrkách hlavy embosovaný symbol automobilky v podobě skákajícího jaguáru, zatímco sada štítků „Est.1935 Jaguar Coventry“ na čalounění zdůrazňuje historii značky.

Několik moderních technologií je zaměřeno také na zdraví a pohodu cestujících. Systém Cabin Air Ionisation zvyšuje kvalitu vzduchu díky technologii Nanoe, která odstraňuje alergeny a nepříjemný zápach. Systém nově zahrnuje také filtraci ultrajemných částic (včetně PM2.5). Zákazníci systém aktivují jednoduše stisknutím tlačítka „Purify“.

Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Plug-in hybridní výkon

Nový F-PACE je dostupný s plug-in hybridní motorizaci P400e, stejně jako s nejnovějšími čtyřválci a novými zážehovými i vznětovými řadovými šestiválci Ingenium. U vybraných motorů je poprvé k dispozici také mild-hybridní (MHEV) technologie. Každá z dostupných variant je vybavena inteligentním pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou.

Nové čtyřválcové plug-in hybridní (PHEV) provedení kombinuje dvoulitrový zážehový motor a elektromotor (105 kW), celkově produkuje 404 koní a 640 Nm. Moderní elektromotor využívá elektrickou energii uloženou v 13,6 kWh lithium-iontovém akumulátoru a pomáhá snížit produkci emisí na 49 g/km, respektive spotřebu paliva na 2,2 l/100 km. Díky elektrické části pohonu nabízí vůz také působivou dynamiku reprezentovanou časem 5,3 s potřebným pro akceleraci z nuly na 100 km/h.

S plně nabitými akumulátory je F-PACE P400e schopný ujet v elektrickém režimu až 53 km. Při využití rychlonabíjení (30 kW DC) trvá dobití z nuly na 80 % třicet minut. Prostřednictvím domácího wallboxu (7 kW) se baterie dobijí na 80 % hodinu a čtyřicet minut.

Jag_F-PACE_21MY_16_Studio_Exterior_Rear_3_4_PHEV_150920
Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Tichá a bezpečná jízda

Poprvé se v daném segmentu objevuje systém Active Road Noise Cancellation. Ten konstantně monitoruje vibrace od vozovky a dopočítává vlnění opačné frekvence, čímž dochází k eliminování hluku. Interiér je proto tišší a také dochází ke snížení únavy obvykle spojené s dlouhodobým působením nízkofrekvenčního hluku.

Nový F-PACE těží z nejnovější generace asistenčních systémů. Ty zahrnují Clear Exit Monitor, upozorňující cestující vpředu i vzadu během vystupování na přijíždějící automobily nebo cyklistu. Adaptivní tempomat (ACC) automaticky udržuje nastavenou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu.

Technologie 3D Surround Camera přináší funkci 3D díky využití nejnovějších kamer pro detailnější zobrazení a větší výběr pohledů během manévrování automobilu. Nabídka nastavení zahrnuje pohledy Junction View, 3D Perspective View a ClearSight Plan View.

Cena nového Jaguar F-PACE začíná na českém strhu částkou 1 467 004 Kč. Prvním zákazníkům bude jejich vůz předán letos v prosinci.

Sdílet článek:

Více na webu Jaguar

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018