Zdroj: fotobanka automobilky Hyundai

Hyundai má luxusní limuzínu Genesis G90

7. 1. 2016

Hyundai představil nový sedan Genesis G90, který bude stát na vrcholu produktové řady luxusních vozů značky Genesis. G90 vstoupí do nejvyššího segmentu trhu luxusních vozů.

Identita modelu G90 je na přídi definována především maskou chladiče „CREST“, která je charakteristickým stylistickým prvkem rodiny vozů Genesis, a korunována novými perutěmi emblému Genesis. G90 s působivými proporcemi kombinuje dlouhou kapotu s krátkými převisy. Toto stylistické řešení umocňuje sílu tohoto modelu. Ostře tvarované světlomety LED jsou protaženy dozadu podél kapoty motoru – jedná se o jeden z hlavních stylistických prvků nové rodiny vozů značky Genesis.

Uspořádání interiéru a design v duchu „šarmantního luxusu“ modelu G90 je podřízeno požadavkům na ergonomii se zaměřením na člověka, naprostou harmonii v interiéru, nejvyšší úroveň praktičnosti a pohodlí i luxusní komfort. Každý prvek interiéru vozu prozrazuje zaměření na cestující, ať se jedná o elegantní uspořádání ovládacích prvků, autentické materiály, prošívání sedadel nebo paletu elegantních barev.

Základem modelu G90 jsou technické inovace, které ukazují cestu k automobilu se zcela autonomním řízením. Příkladem je soubor systémů Genesis Smart Sense, mezi něž patří „asistent pro jízdu na dálnici“ (zatím pouze pro korejský trh), chytrý tempomat ASCC (Advanced Smart Cruise Control) a asistent pro jízdu v jízdním pruhu LKAS. Systém dokládá zákaznicky orientovaný přístup značky Genesis a výrazně snižuje únavu řidiče kombinací řady inovativních technologií. Ty přinášejí prvotřídní zážitky z jízdy a představují už jen krok k autonomnímu řízení.

Kvalita byla rozhodující rovněž při výběru audiosystému pro model G90. Lexicon Sound System poskytuje zážitek z poslechu na úrovni koncertního sálu, díky prostorovému zvuku Quantum Logic. Software Clari-fi obnovuje části zvukového záznamu ztracené při kompresi zvukových souborů, aby byl zaručen poslech v kvalitě Hi-Fi.

Klimatizační systém je rozdělen do tří samostatně ovládaných zón v bohatě vybaveném interiéru a cestující mohou nabíjet své mobilní telefony prostřednictvím nejmodernější technologie bezdrátového nabíjení.

Jízdní komfort a jízdní vlastnosti jsou optimalizovány kombinací vyspělého systému pohonu všech kol H-TRAC a první aplikace adaptivního odpružení Genesis Adaptive Control Suspension.

Navzdory svým velkým rozměrům se může G90 pochlubit pozoruhodnou výkonovou charakteristikou. Zákazníci mají na výběr tři zážehové motory: V6 3,3 litru T-GDI (370 k); V6 3,8 litru GDI (315 k); nebo V8 5,0 litru GDI (425 k).

G90 bude po představení v Koreji uveden i na další trhy, včetně USA, Číny, Ruska a zemí Středního východu.

Sdílet článek:

Více na webu Hyundai

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018