Foto: maxi-cosi.cz

Jak poskládat rodinu s kočárkem do auta

14. 6. 2022

Máte v autě kufr, který velikostí odpovídá spíš nákupnímu košíku. Potřebujete, aby se do kufru vešel nejen nákup, ale také kočárek? Pro menší auta, ale nejen pro ně, jsou jako stvořené sportovní kočárky. Tyto kočárky mohou plnit funkci jak hlubokého kočáru, tak klasického sporťáku.

Widescreen-Retina-portrait-MC1204_2021_maxicosi_Stroller_Leona_Lifestyle_City_familywalkingthroughsubwayarea_Landscape
Foto: maxi-cosi.cz

Pokud víte, že budete kočárek často skládat, zaměřte se při nákupu na opravdu kvalitní konstrukci, aby nebyl kočár po několika složení rozviklaný. Podvozek musí být lehký, ale zároveň masivní.

Důležité také je, aby šel složit opravdu snadno, ideálně jednou rukou. Není nic víc stresujícího, než když máte být někde na čas, dítě se nudí v autosedačce a vy si nemůžete ani za nic vzpomenout, jak se ten kočár skládá.

Kočárek jako příruční zavazadlo

Dnes už jsou na trhu ultrakompaktní kočárky. Ty po složení připomínají spíše příruční zavazadlo. Nejenže je uložíte pohodlně do kufru, ale vynesete je do tramvaje. Hodit se vám budou, když plánujete s nimi nasednout do letadla.

Leona Maxi Cosi s cestovním systémem 3 v 1 ve složené podobě samostatně stojí a měří pouhých půl metru.

Widescreen-Retina-portrait-MC1204_2021_maxicosi_Stroller_Leona_Lifestyle_City_dadliftingfromthetrunk_Portrait
Foto: maxi-cosi.cz

Tento sporťák, který neváží ani osm kilo, je vhodný od narození. Můžete jej nastavit do vodorovné polohy pro pohodlné spaní. Podvozek je kompatibilní s hlubokými korbičkami a autosedačkami od Maxi-Cosi.

Pro rychlé přepravování obstojí Leona i jako klasický hluboký kočár. Je totiž navržen tak, aby splnil náročná očekávání aktivních rodičů, kteří se potřebují často přesouvat.

Widescreen-Retina-portrait-MC1204_2021_maxicosi_Stroller_Leona_Lifestyle_City_familywalkingthroughsubwayarea_Landscape-1
Foto: maxi-cosi.cz

Do auta je tedy vhodný kočárek, který je navržen spíše jako městský. Tyto městské kočárky bývají velmi lehké a snadné na ovládání.

Osvědčené modely z řad městských kočárků Maxi-Cosi, jako jsou Lara 2 nebo Jaya. Ty jsou dimenzovány s ohledem na snadnou manipulaci a přitom maximální pohodlí dítěte.

Pokud jezdíte hodně sama, určitě nesahejte po masivních terénních kočárech. Jsou nejen těžší a zaberou víc místa, ale většinou je nesložíte jednou rukou jako lehké sporťáky. Ty mají navíc často automatické skládání po zmáčknutí tlačítka na rukojeti.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018