Zdroj: Freepik.com

Jak rychle a perfektně vyčistit auto

6. 12. 2022

Určitě to taky dobře znáte. Drobky od dětí jsou všude, párkrát do auta přinesete listí a písek na podrážkách, přes sklo skoro nevidíte a už vám nepomáhají ani stěrače. Nedá se nic dělat, budete muset nastoupit v plné polní a udělat v autě pořádný úklid. Ale nebojte se. Víme, jak to udělat, abyste měli hotovo do několika málo minut.

Návod na čištění interiéru auta

Pokud auto využíváte na přepravu opravdu často a navíc máte děti nebo domácího mazlíčka, pak víte, jak rychle v něm vznikne nepořádek. Máme pro vás jednoduchý a stručný návod, díky kterému vyčistíte auto na jedničku, aniž byste tím strávili celé odpoledne.

koda-karoq_winter-road-jpg-1920x1281
Zdroj: archiv webu

Tak jdeme na to. Co budete potřebovat?

K ruce si připravte:

 • vysavač
 • sprej na péči o plasty
 • parní čistič
 • mikrovláknový hadřík
 • saponát na sklo
 • stěrku

Čištění interiéru auta krok za krokem

 1. V první řadě vyndejte z auta všechny věci (autosedačky, rohožky a samozřejmě odpadky).
 2. Vezměte vysavač a vysajte všechny drobky na sedačkách i na zemi. Nezapomeňte na těžko dostupná místa, jako je prostor kolem řadicí páky. Vysajte i rohožky, které jste si připravili ven před auto.
 3. Na řadu přichází mikrovláknový hadřík a čisticí sprej na plasty. Proč právě hadřík z mikrovlákna? Jeho speciální vlastností je, že neztrácí chloupky a nezanechává šmouhy. Naneste na něj trochu čističe a otřete všechno plastové příslušenství v interiéru včetně volantu.
 4. Stává se vám, že i přes zvenčí umyté čelní sklo špatně vidíte? Problém bude z jeho vnitřní strany. Máte hned dvě možnosti, jak sklo vyčistit. Buď pomocí saponátu, hadříku a stěrky, nebo můžete použít parní čistič.Ten se vám ostatně bude hodit i v dalším kroku.
 5. Svou pozornost zaměřte i na samotné sedačky. Na čištění použijte parní čistič. Krásně vám rozpustí špínu i fleky. V případě potřeby můžete přebytečnou vlhkost odsát ještě vysavačem. Pára z čističe funguje i jako dezinfekce povrchů. Vaše autíčko bude čisté jako ze škatulky.
 6. Teď už zbývá jen vrátit do auta všechny rohožky. Ale máme pro vás ještě jeden tip. Pokud chcete svoje auto provonět příjemnou vůní, pak si vytvořte vlastní domácí osvěžovač. Stačí, když do šálku s jedlou sodou přidáte 5 kapek svého oblíbeného esenciálního oleje a na 24 hodin jej umístíte do uzavíratelného sáčku. Poté směsku protřepejte a opatrně nasypte na podlahu auta. Po 20 minutách jedlou sodu odsajte vysavačem. Svěží vůně bude v autě přetrvávat.
Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018