Zdroj: fotobanka automobilky Renault

Jakou barvu auta? Renault má jasno

27. 8. 2021

Čísla jsou neúprosná! Navzdory stále širší nabídce barevných odstínů karosérií si zákazníci nových vozidel vybírají nejčastěji „neutrální“ barvy, jako jsou bílá, černá a šedá. V tomto kontextu se Renault vymyká, neboť značka s diamantem ve znaku zbarvuje evropské silnice více než její konkurenti.

Bílá, černá, šedá. Tento fakt je nezpochybnitelný. Jako každý rok, a to již 10 let, převládají v automobilovém průmyslu spíše nevýrazné barvy. Tyto barvy představují podle zprávy o popularitě barev automobilů, kterou vypracovala Axalta (dodavatel laků) přibližně 70% modelů prodávaných ve světě. Pokud se na to podíváme podrobněji, tak nejvíce v módě zůstává bílá barva, která zbarvuje karoserie 38 % nových prodaných vozidel po celém světě, za ní následují černá (19 %) a šedá (15 %).

A jaké barvy vládnou u zákazníků v České republice?

V České republice obvykle většina zákazníků mívá zájem o vyšší verze vybavení vozů, nejčastěji se rozhodují pro verze Intens (téměř 60% prodejů) a co se týká barev, volí metalické barvy.

Ačkoliv užitkovým modelům vládne bílá barva, kterou se pyšní přes tři čtvrtiny prodaných vozidel v České republice, ani v tomto segmentu se na barvy nezapomíná. Zákazníci mohou kromě standardní nabídky volit z desítek odstínů speciálních laků tak, aby vozidlo plně ladilo s jejich firemními barvami.

Takové Clio se v ČR nejčastěji prodává v červené (19 %) a oranžové barvě(17 %), Captur je ve většině případů s 2barevnou karoserií, elektromobil ZOE je nejvíce prodáván v modré (20 %), Megane v bílé (37 %) a pak v červené (15 %) a SUV Kadjar je nejčastěji v červené (31 %) nebo modré barvě (20 %).

Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018