Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

Peugeot myslí i na malé milovníky aut

31. 7. 2016

Design má v automobilovém průmyslu důležité místo. Mnoho automobilek má proto celou armádu designérů, kteří kromě aut tvoří i jiné věci. Studio Peugeot Design Lab například navrhuje, jak by mohl vypadat nábytek, letadla, šperky anebo hračky.

Odrazedlo-Peugeot (3)
Zdroj: fotobanka automobilky Peugeot

 

Tyto roztomilé kousky pocházejí od stylisty Sylvaina Henryho a vyrobila je rodinná firma Baghera, která se zabývá výrobou hraček a autíček více než 15 let. Inspirací pro navrhování odrážedel hledal designér Henry v předválečném voze značky Peugeot s názvem 402 kupé Darl’mat. Toto neobvyklé jméno dostal tento model Peugeot po svém tvůrci francouzském koncesionáři Peugeot Emilu Darl’Matovi. Ten kromě prodávání aut taky miloval design a závodění. Vůz, který po něm dostal jméno, závodil v roce 1938 v prestižním závodě 24 hodin Le Mans.

Máte-li doma malého závodníka, odrážedlo se bude hodit, pořídíte ho za přibližně 4 000 kč. K zakoupení je na www.boutique.peugeot.com za 149 EUR.

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018