Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Kia Sportage: černá ji sluší

8. 12. 2020

Černá je sexy. O tom není debat! Kia nyní nabízí nově stylové provedení populárního SUV modelu Sportage s atraktivními vnějšími akcenty v leskle černém provedení. Pořídit tzn. Black Edition můžete od 594 980 korun až 764 980 Kč v závislosti na motorizaci, pohonu kol a převodovém ústrojí.

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Sportage Black Edition si zachovává elegantní design crossoveru, ale vylepšuje jej o exkluzivní leskle černé akcenty po celém vozidle ve prospěch nového vzhledu. Jedná se např. o nový rastr masky chladiče a lemování kolem dokola, ochranné kryty pod předním a zadním nárazníkem, světlomety, přední mlhová světla a leskle černé střešní ližiny.

Sportage Black Edition dále používá nová tmavá loga Kia na přídi i zádi vozu; stříbrné označení modelu ‚Sportage‘ – rovněž nahrazené leskle černým písmem – se proměnilo ve velký nápis uprostřed na výklopné zádi. 17″ litá kola nyní mají černou povrchovou úpravu a používají ozdobné středy s tmavým logem Kia; původně chromové kliky dveří jsou nyní lakovány v odstínu karoserie.

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Široká nabídka prvků komfortní a bezpečnostní výbavy

Provedení Black Edition disponuje vysokou úrovní standardní výbavy vč. předních a zadních parkovacích senzorů. Sportage Black Edition již ve standardu přináší celou řadu komfortních a bezpečnostních technologií; v seznamu výbavy najdeme nastavitelnou bederní opěrku u řidiče, elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka s LED ukazateli směru, senzor deště a automaticky stmívatelné vnitřní zpětné zrcátko nebo duální automatickou klimatizaci.

Systém palubního infotainmentu standardně zahrnuje nejnovější 8″ dotykový displej s funkcemi palubní telematiky Kia UVO Connect ‚Phase II‘ a podporou připojení telefonů přes Apple CarPlay a Android Auto. Uvedený systém zvyšuje uživatelské pohodlí prostřednictvím řady technologií palubní konektivity vč. zobrazování informací o cenách paliva, umístění čerpacích stanic v okolí, polohy a aktuální dostupnosti volných parkovacích míst nebo nepřetržitě aktualizovaných informací o dopravě.

Sportage Black Edition nabízí i nejnovější technologie na podporu řízení Kia vč. aktivního systému pro jízdu v pruzích (LKAS), automatického přepínání dálkových světlometů (HBA), ukazatele rychlostních limitů (ISLW) nebo systému sledování únavy řidiče (DAW) coby ochrany pro případ únavy a nepozornosti za volantem.

Benzínové motory i mild-hybridní naftový pohon s nízkými emisemi i provozními náklady

Sportage Black Edition umožňuje volit ze čtyř různých motorizací. Benzínový motor 1,6 litru T-GDI (zkr. Turbocharged Gasoline Direct Injection) dosahuje nejvyššího výkonu 177 k a točivého momentu 265 Nm; jednotka 1,6 litru GDi s atmosférickým plněním produkuje 132 k a disponuje točivým momentem až 161 Nm. Sportage dále nabízí dvě varianty naftového motoru 1,6 litru ‚Smartstream‘. Klasická naftová verze dosahuje 136 k a 320 Nm. Druhá varianta, nový částečně hybridní pohon Kia ‚EcoDynamics+‘ 1,6 litru se 48V systémem, produkuje 136 k a 320 Nm.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018