Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Kia Stinger v novém kabátě

8. 11. 2020

Kia Stinger zabodovala. Od roku 2017, kdy byl Stinger v Evropě uveden na trh, se prodalo na 10 tisíc vozů. Kia Stinger se nyní dočkala modernizace navenek i uvnitř a nechybí ani sedmiletá záruka Kia s omezením na 150 tisíc kilometrů.

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Architektura kabiny zůstává nezměněna, avšak díky jemným vylepšením vzhledu a materiálů se podařilo vytvořit luxusnější prostředí. Z provedených změn jmenujme kovovou povrchovou úpravu částí volantu nebo chromové lemování přístrojového štítu. Zpětné zrcátko nyní postrádá rámeček ve prospěch moderního vzhledu a lepšího výhledu směrem vzad.

V závislosti na výbavové linii je na přístrojové desce a ve dveřích použito nové kontrastní prošívání, zatímco středový panel má povrchovou úpravu z hliníku. Součástí přístrojové desky je modernizovaný systém palubního infotainmentu a navigace s dotykovým displejem o velikosti 10,25″ (podrobnosti viz níže) s novými leskle černými obklady.

Nový systém náladového osvětlení umožňuje řidiči vybírat ze 64 barev pro změnu atmosféry v interiéru.

Výkonný motor 3,3 litru T-GDi – doposud nejrychleji akcelerující Kia na evropském trhu

V době od uvedení modelu na trh se většina zájemců o Stinger rozhodla pro výkonný vidlicový šestiválec 3,3 litru T-GDi (zkr. Turbocharged Gasoline Direct injection).

Modernizovaný Stinger se nabízí již výhradně s touto výkonnou jednotkou, zprostředkující svižnou akceleraci a bleskovou odezvu na pokyny od řidiče, jakožto i schopnost kultivovaného cestování ustálenou rychlostí při zdolávání dlouhých vzdáleností.

Benzínový vidlicový šestiválec 3,3 litru T-GDi nabídne řidičům maximum výkonu 370 koní při 6000 ot/min. Díky dvojitému přeplňování motor dosahuje nejvyššího točivého momentu 510 Nm v širokém spektru otáček (1300 až 4500 ot/min) ve prospěch suverénních výkonů za všech situací.

Z nuly na 100 km/h vůz akceleruje již za 4,9 sekundy; díky jednotce 3,3 litru T-GDi je tak Stinger doposud nejrychleji akcelerujícím modelem Kia na evropském trhu.

Nové širokoúhlé systémy infotainmentu, digitální displeje před řidičem a nové technologie

Modernizovaný Stinger je v základu vybaven novým dotykovým displejem Kia o úhlopříčce 10,25″. Funkce multi-připojení Bluetooth dovoluje uživatelům připojit dvě mobilní zařízení současně – jedno pro hands-free telefonování a multimédia, resp. druhé pouze pro přehrávání médií.

Modernizovaný model je kromě toho vybaven digitálním přístrojovým štítem s jemnou grafikou a úhlopříčkou 7,0″. Tento plnobarevný displej s diferencovaným pojetím grafiky pro jednotlivé jízdní režimy zprostředkuje řidiči intuitivní informace v prostoru mezi rychloměrem a otáčkoměrem.

Nové technologie ADAS na pomoc při řízení a ochranu celé posádky

Modernizovaný Stinger přichází s dříve nabízenými vyspělými systémy na podporu řízení (ADAS), které však rozšiřuje o mnoho nových funkcí a vylepšení s cílem dosáhnout ještě vyšší úrovně ochrany řidiče, zbytku posádky i ostatních účastníků silničního provozu.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018