Zdroj: fotobanka automobilky Lexus

Lexus UX v anketě AUTO MÉHO SRDCE 2020

2. 2. 2020

Hybridní crossover Lexus UX 250h, jehož hlavní inženýrkou byla žena, se díky samonabíjecímu hybridnímu pohonu pohybuje ve městě většinu času na elektřinu. Tichý chod, vytříbené technologie a kvalitní materiály zaujaly porotkyně v anketě AUTO MÉHO SRDCE do té míry, že se model Lexus UX dostat do zúženého 2. kola, ve kterém UX nyní model testují přímo ve městě i mimo něj. Na veletrhu AUTOSHOW PRAHA se pak v dubnu rozhodne mezi modelem UX a dalšími čtyřmi finalisty (RANGE ROVER EVOQUE, VOLVO S60, ŠKODA KAMIQ a MINI Cooper SE) o tom, který model se stane vůbec prvním vítězem v naší unikátní anketě, kde o nejlepším autě rozhodují výhradně ženy.

https://www.facebook.com/zenavaute/videos/214143543108993/

Pokud máte podobně praktické auto, jakým je městský crossover Lexus UX 250h, budete se i v malých uličkách pohybovat bez problémů a pohodlně zaparkujete. Samonabíjecí hybridní pohon navíc přispívá k tomu, že nemusíte mít špatné svědomí kvůli emisím. V městském provozu se totiž auto pohybuje většinu času na elektřinu.

Hlavní inženýrkou tohoto modelu je žena. Konstruktérka Chika Kako navrhla crossover UX v uceleném designu, který je silný i stylový. Chtěla prolomit konvence této třídy aut a vytvořit dynamický a výjimečný vůz. UX poskytuje velmi dobrou viditelnost do všech stran.

lexus ux
Zdroj: fotobanka automobilky Lexus

Interiér zdobí kůže a jiné kvalitní materiály, spolu s japonskou výšivkovou technikou Sashiko, která se používá například na oděvech pro bojová umění tak, aby byly maximálně pohodlné. Hybridní UX je k dispozici s pohonem předních kol nebo elektrickým pohonem všech kol „E-FOUR“. Vůz je vybaven nejnovější verzí bezpečnostního paketu Lexus Safety System+. I díky ní dosáhl na plné pětihvězdičkové hodnocení.

Rozměry: délka 4,49 m; šířka 1,84 m a výška 1,51 m Objem kufru: 470 litrů

Palivo: benzin/hybrid Verze 4×4: ano Cena od: 900 000 Kč

Vyberte nejlepší auto podle svého gusta. Zúčastněte se hlasování veřejnosti a zvolte své „AUTO MÉHO SRDCE“. Stačí kliknout na model, který vás nejvíce oslovil, a odeslat svůj hlas. Hlasovat můžete až do 5. dubna 2020. Je na čase zjistit, který model si získal srdce českých řidiček…

 

Sdílet článek:

Více na webu Lexus

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018