foto: Xero shoes

Máte čas na cvičení

5. 2. 2024

Čas na cvičení si můžete udělat vždy, i když jste extrémně zaměstnaní. A nemáte čas, abyste si mohli zajít do fitness a tam i s cestou strávit hodinu či dvě. S Xero Shoes přinášíme pár tipů, které pomohou i těm nejvytíženějším.

Aryna_Levchenko_Xero_Shoes-1

„Klíčové je, aby se fyzická aktivita stala součástí dlouhodobé rutiny. Vytvořte si svůj vlastní systém, který vám bude vyhovovat a dodržujte ho. I když jste hodně zaneprázdnění, najděte si alespoň 3x týdně čas 20 minut na cvičení doma, v kanceláři nebo se přizpůsobte na cestách,“ doporučuje Aryna Levchenko z českého zastoupení Xero Shoes.

  • Doma ráno nebo před spaním

V domácím prostředí existuje mnoho způsobů, kdy a jak cvičit. Pokud trávíte svůj pracovní čas mimo domov, pak se nabízí zacvičit si ráno po probuzení, nebo večer, než jdete spát. A nemusíte si hned vybavovat domácí posilovnu.

protahovani
foto: Xero shoes

Můžete cvičit a posilovat vlastní vahou a dělat kliky, dřepy – klasické i s výskokem, plank neboli prkno, jógou inspirovaný cvik glute bridge, pavoučí výpady, boční výpady, výpady s výskokem, výpady vzad, doteky ramene v planku či walkout. Možností je hodně a nejlepší je, když si správné provedení i cviků, které si myslíte, že znáte prohlédnete na některém návodovém videu.

Online videa si můžete pouštět i pro inspiraci a složení tréninku, dále pak pomohou tréninkové aplikace nebo podcasty, které vás různými cvičeními provedou. Volit můžete třeba mezi zaměřením HIIT, pilates, tabata nebo aerobik.

  • Cestou

Pro svou fyzickou kondici můžete využít i cestu do práce a z práce. Můžete si ji zpestřit chůzí, během, jízdou na kole nebo během do schodů. V blízkosti kanceláře můžete najít park nebo hřiště a na čerstvém vzduchu si pravidelně zacvičit, stačí mít k takové aktivitě oči otevřené. Ujede vám tramvaj či autobus před nosem? Nezoufejte, ale radujte se a využijte těchto 10-15 minut svižnou chůzí na další zastávku. Nebo si vyběhněte schody poblíž.

„Přizpůsobte fitness aktivity svým každodenním povinnostem a dennímu rytmu. Uvidíte, že to půjde. Klíčové je dát této aktivitě prioritu. Nemusíte cvičit pokaždé ve stejný čas, který je určen s železnou pravidelností, ale je důležité držet pravidelnost,“ dodává Aryna Levchenko z českého zastoupení Xero Shoes.

Tip na závěr: Xero Shoes Nexus Knit, víceúčelové tréninkové boty pro volný čas

Atletická stavba modelu Nexus Knit je dostatečně pevná na to, aby vám dodala sílu při každém náročném tréninku, a zároveň dostatečně stylová na zbytek dne. Prémiová pletená konstrukce boty odvádí vlhkost a poskytuje prodyšnost, pohodlí a rychlost. Podrážka FeelTrue dodává pocit rovnováhy a stability i při pohybu v terénu. Tento model je k dispozici jak pro muže, tak ženy. Boty koupíte za 2750 Kč v internetovém obchodě xeroshoes.eu/cs/ a ve specializovaných prodejnách a e-shopech. 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018