Zdroj: archiv webu

Motoristické novinářky apelují: „Zůstaňte doma“

28. 3. 2020

Jsou zvyklé cestovat velmi často po světě, jen aby mohly ostatní řidičky a řidiče seznámit s horkými autonovinkami a zkušeně zhodnotit kvality každého vozu. Celkem 41 novinářek ze 33 zemí světa a porotkyň Světového ženského auta roku (WWCOTY), které volí v této anketě nejlepší auto každý rok, nyní apelují na veřejnost, aby zůstala doma, zpomalila tak riziko šíření koronaviru a ochránila tak nejzranitelnější osoby.

https://www.facebook.com/zenavaute/videos/909072379542267/

Impulsem k vytvoření ocenění Světového ženského auta roku před 11 lety byla reakce na nepřítomnost žen v mezinárodních porotách. Světové ženské auto roku nesměřuje k označení nejlepšího automobilu pro ženy, nýbrž k odlišení nejlepších vozů uváděných ve světě pohledem motoristických novinářek z Argentiny, Nového Zélandu, Vietnamu, Jižní Afriky, přes Rusko, Indii, Itálii nebo Českou republiku.

Novinářka Sabina Kvášová, která je členka mezinárodní poroty od loňského roku a zastupuje Českou republiku, dodává: Napříč jednotlivými státy cítíme, že je nutné k pandemii přistupovat odpovědně a s co nejvyšší vážností. Život se bezpochyby změnil a tato pandemie zásadně ovlivní naši budoucnost. Teď je ale důležité zachovat klid a zůstat doma, nešířit infekci dále. Získáme tak cenný čas.“

Tato iniciativa také znamená poslední oficiální akt zakladatelky ocenění WWCOTY Sandy Myhre, která předává po 11 letech pomyslnou štafetu španělské motoristické novinářce, Martě Garcíi.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018