Zdroj: fotobanka automobilky DS Automobiles

Na jaře přijede DS 4 Bastille

5. 1. 2022

Značka DS Automobiles odhaluje české ceny modelu DS 4. Cena začíná na 720 000 Kč za verzi Bastille s benzinovým motorem 1,2 PureTech o výkonu 130 k a s 8stupňovým automatem včetně 5leté tovární záruky. Tento model se v Česku objeví už na jaře.

E6A9051
Zdroj: archiv DS AUTOMOBILES

Model DS 4 je již čtvrtým modelem v modelové řadě DS. Přichází do velmi zajímavého segmentu prémiové nižší střední třídy.

E5A6790-1
Zdroj: archiv DS AUTOMOBILES

V rámci jednoho tvaru existuje více verzí DS 4. U hlavní verze DS 4 dominuje elegance se specifickým designem nárazníků, jemnými chromovanými prvky a střechou v kontrastní černé barvě. Ta dodává vozu impozantní sportovní vzhled.

Silueta je stylová a velmi aerodynamická. Vzadu se představuje nová generace světelného podpisu s motivem postupně vystupujících laserem vypálených šupin. Propracované světlomety využívají systém DS Matrix LED Vision a kombinují matrixová a směrová světla. Doplňují je denní světla tvořená dvěma řadami LED diod na každé straně (systém tvoří celkem 150 LED, z toho 98 LED u denních světel).

Nový model DS 4 Cross sází na vizuální vzhled SUV. Spodní část nárazníků má matně černý odstín a je zdůrazněna specifickým krytem. V rámci exkluzivní příplatkové výbavy může být DS 4 Cross vybaven systémem Advanced Traction Control s režimem písek, sníh a bláto pro lepší přilnavost a funkcí Hill Assist Descent Control pro jízdu ze svahu.

E6A6258
Zdroj: archiv DS AUTOMOBILES

Interiér vozu DS 4 je digitální, ladný a ergonomický. Každý prvek je do něj intuitivně integrován, jak z hlediska funkce, tak stylu. Tuto ladnost přinášejí četné inovace, jejichž cílem je vytvořit na palubě vozu DS 4 dokonalý klid.

Zvláštní pozornost byla věnována sedadlům. Ty mohou mít zabudované odvětrávání a v případě kožené verze nabízet i masážní funkci.

V nabídce budou benzinové verze PureTech o výkonu 130, 180 a 225 k a dieselová verze BlueHDi o výkonu 130 k. V roce 2024 přijede model DS4 také jako čistý elektromobil.

Sdílet článek:

Více na webu DS

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018