Foto: Sabina Kvášová

Na slovíčko s Adamem Mišíkem

24. 8. 2020

Muzika mu pulzuje v žilách a auto je jeho oáza, studio a kancelář v jednom. Život bez auta si už nedokáže představit. Zpěvák, skladatel a taky herec Adam Mišík na sebe prozradil nejen, jaký je řidič nebo čím si ho získal bílý hatchback Peugeot 208. Podrobnosti v našem rozhovoru Žena v autě.cz

Vzpomeneš si na nejpikantnější situaci, která se ti v autě stala?

Měl jsem 2 nehody. Za jednu jsem nemohl, za druhou jo. Když mi bylo 18, tak jsem měl půjčenej docela rychlej vůz na to, co bylo tehdy v mojí schopnosti. Nekoukl jsem se do zrcátka a napral jsem to do náklaďáku. To bylo nepříjemný… Ale na druhou stranu se mi nic nestalo. Myslím, že když se tak někdo ťukne hned ze začátku, a není to nic vážnýho, tak je to vlastně dobře.

Jaký jsi Adame muž v autě? Dokážeš si představit svůj život bez auta?

Snažím se být v klidu. Ale je fakt, že mě někdy někdo vytočí. Umím bejt pak i lehce hysterickej.

Dokážeš si představit svůj život bez auta?

Teď už si nedokážu život bez auta představit. Auto dává jistou svobodu. Mám rád svůj klid a svoje soukromí. Když se přesouvám po Praze, tak mám rád, že si zalezu do svého auta, kde si pouštím hudbu, kterou chci. Auto je taková moje oáza. V autě si často skládám do beatů, který mi pošle můj producent. Auto je taková moje kancelář.

Foto: Sabina Kvášová

Máš nějaké nešvary za volantem? Odnesl sis něco z kurzů řízení s profi rallye jezdcem?

Vzal jsem si jednu lekci a přeučil jsem se kompletně držet volant. Takže volant už teď držím správně. (Pozn. redakce: držení volantu „tři čtvrtě na tři“). Naučil jsem se taky, jak mít dobře nastavenou sedačku. Jak se koukat na okreskách. Jak předvídat. Člověk může vidět víc věci, ještě mnohem dřív než nastanou. Celkově jsem nebyl talentovaný řidič od přírody. Takže jsem se musel vyjezdit a teď už jsem v pohodě.

Aktuálně řídíš Peugeot 208? Co se ti na něm líbí?

Největší atribut toho auta je design. Interiérovej design je v dvěstěosmičce silnej. Lidi, kteří si ke mě do auta sednou, jsou vždycky překvapený. Fakt dobře na něj reagují všichni, který vozím. Myslím, že Peugeot udělal velký step up, co se týče designu.

Upřímně řečeno, nesledoval jsem ty předchozí generace. Hra osudu mě ale navedla k Peugeotu a musím říct, že to auto vypadá skvěle. V noci ty světla – ty lví drápy – vypadaj skvěle. Interiér je super a interface funguje jednoduše a přesně. GPS a hudba – všechno funguje skvěle a neseká se to.

Kterého speciálního prvku v autě si ceníš?

Super je, že jsou 2 úesbéčka vzadu. Vepředu je další USB a bezdrátová nabíječka. To jsou skvělý věci, který se dneska člověku hoděj. To auto je fakt pohodlný, sedí hezky. Na to, jak je to malý, to má příjemnej podvozek. Po městě i po okreskách – to je přesně to auto, co chcete mít.

Zpíváš nebo skládáš v autě?

Auto je pro mě místo, kde skládám velice rád. Důležitý v autě je pro mě zvuk. Pouštím si mixy a písničky, který jsou třeba před tím než mají vyjít ven. 100% je auto pro mě místo, kde udělám hodně práce a napadne mě v něm spoustu nápadů.

Foto: Sabina Kvášová

Co v autě během jízdy posloucháš?

Většinou mám rozkliklej Spotify a tam mám různý playlisty. Myslím si, že tam si každý vybere podle svý chuti. Poslouchám i nevydaný věci, na kterých zrovna dělám. Když mě něco baví poslouchat v autě, tak je to dobrej sygnál.

Plánuješ teď nějakou delší cestu autem?

S autem jezdím každý den. Poměrně často jezdím do Ostravy do studia. Přemýšlím, jestli teď ještě nepojedu autem do Chorvatska. V současný situaci, která se rychle mění, je dobrý jet autem a případně se rychle se rozhodnut a jet třeba zpátky. Takže možná mě s pežotem čeká cesta do Chorvatska.

Kde tě mohou naše čtenářky do konce roku potkat a slyšet?

Můžete mě vidět na podzim na turné Praha, Brno, Ostrava a Pardubice. Vychází mi spoustu nový hudby, takže buďte na příjmu a snad vás to bude bavit.

Díky za rozhovor a přejeme Adamovi mnoho šťastných kilometrů!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018