Foto: Sabina Kvášová

Na slovíčko s Klárou Spilkovou

6. 2. 2018

Ve třiadvaceti letech je vůbec nejúspěšnější českou golfistkou. Klára Spilková překypuje úsměvy a velmi dobře ví, co chce. Jaké jsou Klářiny další cíle? Na co nedá ve svém esúvéčku, modelu Volvo XC90, dopustit? Čtěte rozhovor, který poskytla magazínu Žena v autě.cz.

IMG_0381
Foto: Sabina Kvášová

Svou sedmou profesionální sezonu jste zakončila v celkovém pořadí evropského žebříčku Order of Merit na 4. místě. Jak si tento úspěch užíváte?

Po předešlé sezoně, která nebyla úplně dobrá, jsem o tom ani nesnila. Je to mimořádný úspěch, na který jsem hrdá a také jsem za něj vděčná.

Kde berete motivaci být lepší a lepší? Jaký cíl jste si stanovila v letošním roce?

Před rokem jsem obměnila tým. Posunula jsem se. Turnaje jsou samy o sobě nabíjející a moje soupeřky jsou výborné. Obojí mě žene dopředu.

Za dva roky tu jsou OH v Tokiu. Těšíte se? Máte svou účast jako jeden ze svých cílů?

Olympiáda je jedním z mých největších cílů. Doufám, že za dva a půl roku do Tokia pojedu. Účast v Riu, kam se golf vrátil poprvé po velice dlouhé přestávce, pro mě byla zásadní životní zkušeností.

IMG_0378
Foto: Sabina Kvášová

Naše čtenářky jistě bude zajímat, jaká je Klára Spilková řidička. Máte řízení ráda?

Řízení mě moc baví. Můj táta je vášnivý řidič. Když se jede po Evropě, vždy autem. Odmalička, kdykoli se vyráželo na dovolenou, jelo se autem – a vždycky to byla volva. I proto mám ke značce Volvo silně pozitivní vztah.

Aktuálně řídíte SUV Volvo XC90. Jak se vám s ním jezdí? Bez jakých technických „vychytávek“ byste se v autě neobešla?

Volvo Car Czech Republic mi dává možnost si své auto vždy nadesignovat, jak se mi líbí, jak si přeji. Proto se ve svém Volvu XC90 cítím jako doma v pokoji – ve svém oblíbeném křesle. Je stejně pohodlné a dává mi pocit bezpečí.

XC90 má vůbec hrozně moc vymožeností. Já mám automat, a co se týče výbavy, tak snad opravdu úplně všechno. A protože cestou ráda poslouchám hudbu, vyžaduji dobrý audiosystém – a ten v devadesátce je opravdu nejlepší.

Samozřejmě jsem nemohla nemít sedačky s masážní funkcí, to člověk ocení hlavně na dlouhých cestách, na kterých já bývám často. Na Volvo XC90 prostě nedám dopustit.

Fotografie a video s Klárou Spilkovou jsem pořídila díky digitální zrcadlovce Canon EOS 800D. Ta automaticky velmi rychle zaostřuje a díky tomu jsou fotografie krásně čisté a kvalitní. Kamera umožňuje snadné natáčení perfektně ostrých filmů v rozlišení Full HD.
Foto: Sabina Kvášová

Souhlasíte s tvrzením, že pro nás ženy je auto taková osobní kabelka? Co vše v XC90 vozíte?

Je to tak. V autě mám samozřejmě hodně golfových věcí, které jsou na trénink nezbytné. No a k tomu ještě všechno další, co denně potřebuji. Takže třeba i šatní ramínko, když si musím pověsit kabát, různé tašky… A deku – když mám mezi tréninky čas, tak si klidně lehnu na zadní sedadla a chvilku si zdřímnu nebo medituji, když jsem unavená a mám prostor. To auto je vážně skvělé a já ho využívám skutečně naplno.

Kláro, děkujeme za rozhovor a přejeme vám šťastné kilometry.

Fotografie a video s Klárou Spilkovou jsem pořídila díky digitální zrcadlovce Canon EOS 800D. Ta automaticky velmi rychle zaostřuje a díky tomu jsou fotografie krásně čisté a kvalitní.  Kamera umožňuje snadné natáčení perfektně ostrých filmů v rozlišení Full HD.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018