Zdroj: Fotoarchiv Tereza Moorys

Na slovíčko s Terezou Novák Moreovu

17. 3. 2021

Dvojnásobná maminka a porotkyně ankety o nejlepší auto pro ženy Tereza Novák Moreová je obezřetnou řidičkou. Její talismany do auta mají za cíl přispívat k bezpečné jízdě. Její firma sama každý rok přispívá desítky tisíc dětem, které štěstí při cestě autem neměly. Jak skloubit roli maminky, manažerky a řidičky, anebo co rozhodně nesmí v autě chybět, o tom je právě náš rozhovor.

tereza_novák_moorys (3)
Zdroj: Fotoarchiv Žena v autě.cz

Terezo, co vám v práci dělá teď největší radost a čemu se nejvíce věnujete?

Aktuálně se raduji, že nám jsou zákazníci stále věrní. Nebojíme se riskovat i v této době covidu a nevzdáváme to. Tento rok věnujeme vývoji nových produktů a moc se z toho těšíme. 😊

IMG-20190326-WA0008
Zdroj: archiv Tereza Moorys

Máte v životě nějaký vzor? Co nebo kdo je pro vás největší „motor“? 

Vzor jsem asi na počátku měla. Byly to obecně podnikající ženy, které do toho šly z nuly a něco dokázaly. Kdo může být největším motorem? Jsou to zákazníci. Ti mi dodávají hodně sil, protože od března 2020 se business hodně změnil. A já si řekla, že dokud budu mít peníze na účtu, tak pojedu.

Další motor je můj kreativní tým, který stále něco vymýšlí. Mimochodem máte se na co těšit, letos bychom rádi představili novinku. No a třetí motor, je má rodina. Můj úžasný manžel a syn, kteří neváhají a pomáhají mi týden před porodem balit a vozit odesílat balíčky a vůbec mohu se na ně spolehnout.

Jak skloubit roli maminky a řidičky za volantem? Na co si mají dávat maminky za volantem pozor?

Já osobně jsem si vždy vědomá, že má zodpovědnost je mnohem větší a tak se úplně nevyplatí pospíchat. Cestování s dětmi bývá často chaotické. Když už mluví, mají stovky otázek zrovna v době, kdy se to nejméně hodí 😊, nebo naopak, když je to miminko, tak už máme jako maminky majáček při každém zakašlání či panickém pláči. Důležité je zachovat klid, klidná maminka – klidné dítě. 😊

hyundai_moorys (2)
Zdroj: Fotoarchiv Žena v autě.cz

Jak zvládáte řízení auta coby dvojnásobná maminka? Máte nějakou radu pro maminky, které v autě vezou „živější“ dítka?

Živější dítko jsme měla a byl to boj😊 Rada zní, nenechat se stáhnout a mít pravidla. Dnes už můj syn ví, že řvát v autě moc nemůže a když řídím a soustředím se, kam zrovna zabočit apod., nesmí na mě mluvit. Hned ,jak se ze situace dostanu, tak mu dám prostor😊. S novým přírůstkem do rodiny jsem pozornější, a je to znát i na rychlosti. S přibývajícími členy v autě jednoduše stoupá i má pozornost a zodpovědnost.

Jak se daří talismanům do auta, které jste v Česku před pár lety uvedla na trh? Kde berete inspiraci?

Naším Moorysům se daří každým rokem lépe. Jak jsem si přála, tak už úspěšně odesíláme i slovenským zákazníkům. Inspiraci beru z našich zákazníků a také mám tým šikovných holek i maminek, které jsou profíci ve svém oboru.

moorys
Zdroj: archiv Tereza Moorys

Prodejem talismanů pomáháte obětem dopravních nehod. Čím konkrétně a proč?

Ano, pomáháme dětem, které ztratily při autonehodě rodiče nebo jsou samy obětí nehody. Proč? Dělám to už od počátku mého podnikání a přijde mi to naprosto přirozené. Jsem toho názoru, když beru, tak dávám. A i když neberu😊, tak i tak dávám, protože to je prostě Moorys, který pomáhá řidičům a nejen to.

Má mnohem vyšší smysl. Volají mi zákazníci své příběhy a děkují za projekt. Máme zákazníky  – srdcaře a jsou boží všichni. Nemáme reklamace, ani stížnosti. Dáváme z každého prodaného Mooryse 50 Kč. Za dva roky je to více než 80 000 Kč a věříme, toto číslo bude stále stoupat.

hyundai_moorys (3)
Zdroj: Fotoarchiv Žena v autě.cz

Jak jste na tom vlastně s řízením auta? Co vše dokážete v autě dělat?

Jsem řidička, která ráda šlápne na pedál, když vidí bezpečný prostor na dálnicích. V obci nemám problém jet, jak se má. Nikdy ovšem nijak neporušuji pravidla, moc nepředjíždím apod.

Moc toho v autě nedokážu. Nejsem jedna z těch, co se i namaluje nebo dokáže psát sms či jí v autě. Ale to i tím, co dělám za business. Mám v mřížce Mooryse a ne jednoho.😊 Není den, aby mi nepřipomněl, jak se v autě chovat. Někdy to láká, svádí (jsem taky jen člověk), ale dělám vše proto, abych byla zodpovědná, soudná k řidičům i k sobě.

Co ve vašem autě nesmí chybět? Bez čeho se v autě neobejdete? Bez Mooryse a žvýkaček😊

tereza moorys
Zdroj: archiv Tereza Moorys

Anketa AUTO MÉHO SRDCE je hlasováním o nejlepším autě očima žen. V čem podle vás spočívá síla žen?

Jsem velice ráda, že jsem byla druhým rokem pozvaná do poroty. Ženy jsou výjimečné a přirozeně silné, dokáží toho mnoho i více leckdy vydrží, než kdejaký muž. 

Děkujeme za rozhovor. 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018