Foto: Sabina Kvášová

Na vrcholky hor za Jamesem Bondem

1. 4. 2019

Jsem si jistá, že jste už o alpském středisku Sölden slyšeli. V zimě zde jsou zpravidla 3 metry sněhu a skvělé lyžařské podmínky včetně božských panoramatických výhledů. Naopak v létě zde milovníci Alp obdivují krásu místní horské flóry a fauny. Fanoušci filmů s Jamesem Bondem a značky Land Rover tady však najdou řadu dalších důvodů, proč vyrazit právě sem.

Vrchol hory Gaislachkogel 3048 metrů nad mořem je totiž domovem unikátní budovy s prosklenou moderní gurmánskou restaurací IceQ a impozantní expozice 007 Elements, věnované filmům s Jamesem Bondem. Část z poslední bondovky Spectre se natáčela právě zde. Daniel Craig tady mimo jiné pronásledoval v letadle kolonu offroadů s takovými kousky jako Range Rover Sport a Land Rover Defender.

RR-RRS-P400E-EMD-ROT1-20181114-211
Zdroj: fotobanka automobilky Land Rover

Prohlídka expozice je úchvatnou podívanou. Moderní stavba s bondovskou instalací byla dokončena před 2 lety, a to speciální technikou. Skála je v třech tisících metrech nad mořem tvořena permafrostem, proto stojí budova na pylonech, nikoli na pevných základech.

RR-RRS-P400E-EMD-ROT2-20181116-113
Zdroj: fotobanka automobilky Land Rover

Futuristický design budovy od architekta Johanna Obermosera je tvořen několika místnostmi – sály zaměřující se na 7 elementů filmů Jamese Bonda s působivými projekcemi, instalacemi a vystavenými artefakty z natáčení. Jednotlivé sály jako Barrel of the gun, Thrill plaza, Lobby, Lair, Briefing room, Tech lab s poutavými projekcemi nenechají nikoho v klidu.

RR-RRS-P400E-EMD-ROT1-20181114-304
Zdroj: fotobanka automobilky Land Rover

Nejúžasnějším sálem je ten poslední: „Action Hall“ s jedním z osmi letadel, v němž letěl James Bond a prorazil s ním v akční scéně dole v údolí jeden z malebných slamníků. No, považte sami.

Zdroj: fotobanka automobilky Land Rover

Já jsem dojem z celé výstavy měla znásobený tím, že jsem v prvních 3 sálech byla s Jamesem Bondem na obrazovkách při akčních söldenských scénách zcela sama. I v přeskáčích a oteplovačkách na sobě jsem měla často husí kůži.

Ať už máte rádi hory, bondovky nebo auta značky Land Rover, doporučuji Vám tuto instalaci shlédnout. Žijeme přeci jen jednou…

Jak se sem dostat: Ideálně jízdou po dálnici A9 přes Mnichov, po A95 dále přes Garmisch-Partenkirchen, Telfs, krátce přes rakouskou dálnici A 12 (10denní známka 9 €) a pak už jen Ötztálským údolím směr Sölden. Praha – Sölden 590 km, 6 hodin jízdy. Cena vstupenky 007 Elements včetně lanovky: 54 €, samostatná cena vstupenky 007 Elements 22 €

Sdílet článek:

Více na webu Land Rover

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018