Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Nadal brázdí Malorku v Kia EV6

4. 11. 2021

Legendární tenista Rafael Nadal se zasazuje podporovat ekologicky šetrnou mobilitu častějším využíváním prvního vyhrazeného elektromobilu značky Kia, kterým je nový crossover EV6. Nadal obdržel na zakázku upravené EV6 GT-Line coby doklad dlouhodobé společné vize obou partnerů vytvářet lepší svět a inspirovat novou generaci řidičů na cestě k elektrické mobilitě.

„Moje práce přirozeně vyžaduje spoustu cestování a můj životní styl nelze označit jako plně udržitelný. Ale jsem odhodlán změnit vše, co změnit mohu, počínaje mým osobním používáním crossoveru EV6 na Mallorce i jinde,“ uvedl Nadal. „Podporu ze strany Kia vnímám jako přízeň osudu, což platí i pro nové EV6, které mi pomůže naplnit mé cíle. Rád bych povzbudil i ostatní, aby vozy tohoto druhu používali všude, kde je to jen možné.“

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Rafael Nadal si nový vůz převzal na tenisovém kurtu přezdívaném „Dvorec EV6“, k jehož osvětlení posloužila elektřina z paluby upraveného vozu EV6 GT-Line. První vyhrazený elektrifikovaný crossover značky Kia se chlubí vyspělou funkcí V2L (vehicle-to-load), a může tak posloužit jako nezávislý mobilní napájecí zdroj.

Uvedení crossoveru EV6 sehraje klíčovou roli v nové vizi značky Kia nabízet dostupná, udržitelná a pokroková řešení mobility lidem z celého světa. Představuje průkopnické řešení budoucí elektrifikované mobility a snaží se posouvat odvětvové standardy v době, kdy celý automobilový svět zaznamenává rychlý přechod k plné elektrifikaci. Funkce V2L (vehicle-to-load), demonstrovaná vozem EV6 na tenisovém dvorci Rafa Nadal Academy, dokáže zajistit elektrické napájení až 3,6 kW, a poslouží tak jako pohodlný mobilní zdroj pro volnočasové i jakékoli všední aktivity.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018