Zdroj: archiv webu

Ne nohám na palubní desce!

24. 7. 2019

Dámy, prosím, zakažte si od této chvíle během svých prázdninových cest (ale i jindy během roku) mít nohy natažené na palubní desce. Nebo se snad chcete zabít? Stačí nehoda i v nízké rychlosti a airbag, který vyletí rychlostí 300 km/h, přerazí nohy a vymrští je směrem k hrudníku a hlavě.

NOHY NA PALUBNÍ DESCE MOHOU BÝT VAŠE SMRT

„Nohy a kolena po výbuchu airbagu letí proti obličeji a hlavě, při razanci, jakou nohy letí, se pak jedná o komplikované zlomeniny nohou, těžká poranění lebky, zlomeniny obličejových kostí, nevratná poranění kolenních kloubů, a nezřídka dojde doslova k vytržení celých nohou z kyčelních kloubů. Tato zranění jsou devastující a neslučitelná se životem,“ varuje záchranář Bořek Bulíček z Trans Hospital.

Přitom je potřeba mít na paměti, že i při pomalém popojíždění v koloně, může auto za námi nedobrzdit, a za určitých okolností se i při nehodě v nízké rychlosti okolo 30 km/h airbag aktivovat. Domnívat se, že před nehodou stihneme nohy dát dolů je nesmysl, nehoda je otázkou desetin sekundy a nemáme šanci na situaci dostatečně rychle zareagovat.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018