Zdroj: archiv webu

Největší problémy v českých řidičů z provozu

8. 3. 2019

Tipněte si, jaké jsou nejčastější problémy řidičů a jaké nastávajících řidičů v autoškole. Odpovědi pro nás má Pavel Greiner z Autoškoly King.

Pro české řidiče je aktuálně největším problémem dodržování takzvaného ZIPu a také po novu vytvoření uličky pro záchranáře v koloně. Je zvláštní, že za hranicemi ČR toto okamžitě dodržujeme, ale u nás s tím stále bojujeme.

Pravidlo zipu: v místě, kde při souběžné jízdě jeden pruh končí a vozidla se řadí do pokračujícího pruhu, se řadíme střídavě! Vždy jedno vozidlo z pruhu končícího, druhé z průběžného, a tak stále střídavě. Řadíme se vždy až v místě zúžení. Ideálně dojedeme do místa zúžení a zhruba 5 aut před místem, kde jeden pruh končí, upravíme rychlost, dáme blinkr a začínáme se střídavě řadit.

Pravidlo uličky pro záchranáře: vozidla v levém pruhu se řadí doleva (ke středovému pásu), následuje ulička pro IZS, vozidla v pruzích napravo se řadí doprava.

Studenti v autoškole mají zpravidla největší obavy z rozjezdu do kopce a problémy s odbočením vlevo na křižovatce, kdy musí odhadnout, kam až do křižovatky můžou najet a (klasika) nevšimnutí si přednosti zprava, pokud je jejich silnice široká.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018