Zdroj: fotobanka automobilky Dacia

Nová Dacia Duster už od září

20. 8. 2021

Nový Duster je rodinným SUV s dobrodružným duchem – v terénu i ve městě. Díky své velké světlé výšce a specializovanému monitoru 4×4 je opravdu pohodlný. Nadčasový design Dusteru se vyvíjí, zejména pokud jde o světla a masku chladiče, aby mu dodal ještě větší osobitosti a aerodynamice.

Zdroj: fotobanka automobilky Dacia

Duster je vybaven vysokou středovou konzolou s posuvnou loketní opěrkou, dvěma multimediálními systémy s novou 8palcovou obrazovkou a automatickou dvouspojkovou převodovkou EDC. Nový Duster je stále všestranný a je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol. Tato nejnovější verze profituje také z vylepšeného systému monitorování pohonu 4×4.

Bez ohledu na úroveň výbavy je standardem displej palubního počítače, automatické zapínání světel a tempomat s podsvíceným ovládáním na volantu. Automatická klimatizace s digitálním displejem, vyhřívaná přední sedadla a Hands-free karta Dacia pro bezklíčový přístup a startování jsou k dispozici dle konkrétní verze.

Kromě audia Dacia Plug & Music (rádio, MP3, USB a Bluetooth) jsou k dispozici dva nové intuitivní multimediální systémy: Media Display a Media Nav. V palubní desce je pak integrována nová 8palcová  dotyková obrazovka.

Nový Duster je každodenním společníkem na silnici i mimo ni. Chcete-li cestovat v naprostém klidu, nabízí rovněž skutečné terénní schopnosti, zejména díky systému 4×4 Monitor, který je k dispozici u verzí 4×4, s výbavou Media Display nebo Media Nav, poskytuje na centrální obrazovce mnoho informací.

Zdroj: fotobanka automobilky Dacia

Kromě omezovače rychlosti a nejnovější generace ESC, tempomatu s ovládáním na volantu (volitelně v závislosti na verzích), má Nový Duster mnoho dalších pomůcek pro řízení.

Systém hlídání mrtvého úhlu (Blind Spot Warning) varuje před možnou kolizí s jiným vozidlem mimo zorné pole řidiče. Čtyři ultrazvuková čidla (2 umístěná v zadní části vozidla a 2 vpředu) detekují pohybující se vozidla – včetně motocyklů. Pokud se v této oblasti nachází vozidlo, rozsvítí se v příslušném vnějším zrcátku kontrolka LED. Pokud je směrové světlo aktivováno, když je vozidlo v mrtvém úhlu, bude kontrolka LED v zrcátku blikat.

Čtyři ultrazvukové senzory, umístěné na zadním nárazníku, aktivují během parkování zvukové signály. V závislosti na verzi mohou být doplněny o zadní kameru, zobrazující na středové obrazovce dynamické naváděcí linie a vizuální upozornění na blížící se překážky.

Toto zařízení brání couvnutí vozidla po dobu 2 sekund, když po zastavení pokračuje v jízdě do kopce, když řidič sundá nohu z brzdového pedálu, čímž mu poskytne čas na sešlápnutí pedálu plynu bez rizika, že se vozidlo rozjede dozadu z kopce.

Sdílet článek:

Více na webu Dacia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018