Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Nová dodávka – Toyota Proace Van

20. 4. 2016

Toyota před nedávnem představila nový lehký užitkový vůz Proace, jehož širší modelová řada bude bojovat o svoje místo v třídě dodávek (MDV) například s Fordem Transit nebo VW Transporter.
Nová řada nabízí zákazníkům oproti minulým modelům mnohem širší spektrum vozů. Nyní jsou k dispozici dva stupně výbavy, tři různé rozměry karoserie a dva různě dlouhé rozvory.

Proace se nabízí ve verzích – Compact,  Combi – devítimístný mikrobus, Crew Cab – šestimístná verze a plošina Platform Cab pro nástavby. Proace Van se bude nabízet ve třech různých stupních výbavy – Base, Comfort a Combi. Zákazníci si samozřejmě mohou vůz dovybavit přesně na míru. K dispozici je ucelený seznam prvků výbavy na přání a dalšího příslušenství. Jde například o zvýšenou akustickou a tepelnou ochranu, zadní žebřík, pevné nebo sklopné závěsné zařízení, systémy střešních nosičů zahrnující pomocné válce, střešní boxy a systémy pro přepravu trubek, aj.

proace-van-medium-04-2016-16
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Pokud jde o bezpečnost, nabízí i dva pakety technologií aktivní bezpečnosti, které zahrnují například asistent pro jízdu v pruzích, systém rozpoznávání dopravních značek, systém rozpoznávání únavy řidiče a automatická dálková světla, prediktivní varování před čelní srážkou, systém automatického nouzového brzdění s funkcí rozpoznávání chodců a funkci přisvěcování do zatáček aj.

Paleta pohonných jednotek nabízí přeplňované vznětové čtyřválce. Základem je  motor s objemem 1,6 l a výkonu 70 kW (95 k) ve spojení s pětistupňovou manuální převodovkou nebo šestistupňovou robotizovanou převodovkou. Následuje stejný motor s výkonem 85 kW (115 k) s šestistupňovou manuální převodovou. Vrchol nabídky motorů pak představuje turbodiesel o objemu 2,0 litru s výkony 110 kW (150 k) a 130 kW (180 k) ve spojení se šestistupňovou manuální a ve druhém případě automatickou převodovkou.

Proace je v prodeji od 665 379 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018