Zdroj: fotobanka automobilky Audi

Nová generace Audi Q5 je stylovější

18. 10. 2016

Audi představilo druhou generaci SUV modelu Q5. Ten si stejně jako předchůdce bere inspiraci ve svém větším bratříčkovi Q7. Nový model o proti minulé generaci o něco narostl na rozměrech. Konkurovat má například BMW X3 nebo Mercedesu GLC. Hlavní novinkou jsou adaptivní tlumiče a komfortní vzduchové odpružení.

Hlavní změnou v exteriéru je větší maska chladiče, kterou Audi nazývá single frame a celkově sportovnější a agresivnější look. Vedle toho jsou nová i příplatková LED světla nebo Matrix LED s dynamickými směrovkami. Kromě toho však větších designových rozdílů oproti svému předchůdci nová Q5 nepobralo. K dispozici bude 14 odstínů karoserie a 5 úrovní výbavy – Sport, Design, sportovní paket a exteriérový pak S-line a Design selection.

Audi Q5
Zdroj: fotobanka automobilky Audi

V interiéru jsou už změny oproti svému předchůdci znatelnější, je ve větší míře převzatý z nového modelu A4. Q5 se bude dodávat s panel přístrojů Virtual Cocpit s 12,3“ informačním panelem a dvěma režimy zobrazení. První je s klasickými kruhovými budíky, druhý pak s navigací. Další funkce jako prvotřídní konektivita a různí jízdní asistenti jsou samozřejmostí. Co se týče prostoru, i zde je posun k lepšímu, nová generace nabídne více prostoru pro cestující na zadních sedadlech i větší kufr o objemu 550 – 610 litrů, resp. 1550 litrů se sklopenými sedadly.

Zdroj: fotobanka automobilky Audi

Motorová paleta se skládá ze čtyř naftových a jednoho benzínového motor. 2.0 TDI je k dispozici ve verzích od 150 – 190 koní, vrcholný diesel 3.0 TDI dosahuje 286 koní a je vybaven osmistupňovou automatickou převodovkou. Benzínová 2.0 TFSI má 252 koní. V plánu je v budoucnu také plug-in hybridní verze. Audi Q5 bude k dispozici na začátku roku 2017, ceny ani přesný termín prodej není doposud znám.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018