EV9: foto Kia

Nová Kia EV9

30. 3. 2023

Teď v březnu má svou premiéru nová vlajková loď značky Kia. Model Kia EV9 je bezemisní rodinné SUV, které uveze až sedm pasažérů. Zaujme novátorským využitím obestavěného prostoru, technologiemi a designem.

EV9_odhaleni-modelu-2
EV9: foto Kia

Design exteriéru

Z přední partie EV9 dýchá klidný naturel s jednoduchostí ostře řezaných křivek. ‚Digitální tygří maska‘ EV9, zde akcentovaná ‚digitální optickou signaturou‘ a vertikálními světlomety, zprostředkovává vizionářský a futuristický vzhled celého vozu.

Součástí digitální tygří masky jsou dva shluky malých světelných zdrojů ve tvaru kostek ledu, zasazené vedle světlometů po obou stranách karoserie. Pokroková LED světla denního svícení EV9 v podobě ‚hvězdné mapy‘ mají výraznou originální podobu s rafinovanou animovanou optickou signaturou, která bude typickým znakem digitální tygří masky Kia budoucích elektromobilu značky.

Jednoduché a čisté křivky výklopné zádě elegantně zdobí štíhlá zadní světla, sladěná s předními světlomety EV9.

EV9_odhaleni-modelu-7
EV9: foto Kia

Design interiéru

Kia EV9, postavená na podvozkové platformě E-GMP (Electric Global Modular Platform) pro elektromobily, přináší dlouhý rozvor, nízkou okenní čáru a zcela plochou podlahu, čímž vznikl velkorysý prostor pro celou posádku ve třech řadách sedadel, která zde může pohodlně trávit čas v prostředí připomínajícím luxusní salonek.

Cestující v prvních dvou řadách EV9 mohou naráz sklopit sedadla a pohodlně odpočívat po dobu dobíjení. Sedadla druhé řady lze snadno otočit o 180°, aby cestující mohli snáze komunikovat s pasažéry ve třetí řadě sedadel. Cestující v poslední řadě dále mají k dispozici držáky nápojů a dobíjecí místa pro mobilní zařízení.

EV9_odhaleni-modelu (5)
EV9: foto Kia

EV9 v rámci prostorné, lehké a vzdušné kabiny zhmotňuje elegantně jednoduchou prémiovou kvalitu a mimořádně intuitivní design. ‚Plovoucí‘ panoramatická přístrojová deska je protažena od volantu až doprostřed vozidla. Digitální svět vylepšují dvě dotykové obrazovky o velikosti 12,3″ spojené s jedním 5″ segmentovým displejem pro hladké ovládání všech funkcí vozidla s minimem fyzických tlačítek.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018