Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Nová Toyota Aygo X 2022

1. 12. 2021

Během první poloviny roku 2022 sjede z kolínských výrobních linek nová Toyota Aygo X. Crossover třídy minivozů, který se bude nabízet v opravdu pěkných barvách, stojí na stejné platformě jako oblíbený Yaris. Podívejte se, jak bude vypadat.

AYGO X vyniká ve městě nebo na dálkových trasách kompaktními rozměry a agilitou, aby v řidiči vyvolával za volantem potřebnou jistotu. Kromě toho musí evokovat a zprostředkovat emoce, ale současně využívat ty nejlepší technologie v kompaktním celku, to vše v souladu s hospodárným provozem.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Odvážný design a nápadné barvy

Výrazný dvoubarevný lak karoserie Ayga X se ve spojení s novou koncepcí barev koření odrazil v jedinečném ostrém profilu, který upoutá pozornost důrazem na postoj nového modelu, připraveného vrhnout se s chutí do akce.

Nový barevný koncept se inspiroval různými druhy koření. Pro nové Aygo X tak byla navržena jedinečná sestava barev, z nichž každá reprezentuje odlišnou esenci a osobnost vozu.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota
  • Cardamomkardamom hlásá mimořádný styl i eleganci, zprostředkující kultivované a neokázalé estetické kvality s efektem středně syté zelené.
  • Chillichilli paprička je ohnivá a prémiová barva, která upoutá pozornost svým vřelým a hlubokým barevným leskem, za nímž stojí jemné třpytivé vločky kovu v modrém odstínu, začleněné do červeného laku.
  • Gingerzázvor je rafinovaná béžová stálice, poukazující na dobrodružného ducha a vřelost.
  • Juniperjalovec je mladistvě působící dotek mužnosti, modrá barva vytvořená speciálně pro tento model, kterému dodává ledový chlad, decentně doplněný o načervenalé tlumené podtóny.
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Každý z těchto efektních odstínů koření je v nápadném kontrastu vůči černé střeše a zádi (vozy v dvoubarevném lakování), čímž Aygo X okamžitě vystupuje z davu jako svébytný model.

Rovněž prvky interiéru jsou sladěny s tóny koření na karoserii, přístrojové desce a na středovém panelu. Při bližším zkoumání sedadel objevíme prošívaný symbol „X“. Označení modelu Aygo X se rovněž jemně odráží ve světlometech podle designové filozofie „keen look“ s cílem dodat tomuto vozu robustní a soudržnou identitu.

Pikantnější limitovaná edice modelu Aygo X v odstínu Cardamom bude k dispozici pouze omezenou dobu po uvedení do prodeje. Napříč celým vozem se uplatní i matné akcenty v oranžovém odstínu Mandarina, jako např. proužky na karoserii a speciálních 18″ kolech z lehkých slitin s matně černým povrchem.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Pěkné uvnitř

Se svojí Toyotou Aygo X bude každý zákazník propojen prostřednictvím systému Toyota Smart Connect a mobilní aplikace MyT. Toyota Smart Connect zahrnuje velký 9″ dotykový displej s vysokým rozlišením, difuzní osvětlení a bezdrátové nabíjení. Pomocí aplikace MyT může majitel sledovat různé analýzy vozidla, jako např. analýzu jízd, stav paliva v nádrži, varování nebo sledování polohy vozidla.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Provozně hospodárné

Aygo X bylo od počátku navrhováno tak, aby garantovalo maximálně hospodárný provoz. Aygo X má například nejnižší hmotnost surové karoserie ze všech vozů napříč automobilovými segmenty A a B (mini a malé vozy), což samo o sobě pomáhá k dosažení vynikající spotřeby paliva.

K pohonu Toyoty Aygo X slouží opakovaně oceňovaný litrový tříválec 1KR-FE, jenž doznal dalších zlepšení v souladu s evropskými předpisy a nabízí vysokou míru spolehlivosti a výkonu s cílovým parametrem spotřeby paliva pouhých 4,7 l/100 km a emisí CO2 na úrovni 107 g/km.

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018