Zdroj: fotobanka automobilky MINI

Nové MINI Countryman

17. 2. 2017

Největší vůz od nejstylovější značky malých aut do města už brázdí české silnice. Druhá generace MINI Countryman s pěti plnohodnotnými sedadly a zavazadlovým prostorem o objemu 450 až 1309 litrů je o 20 centimetrů delší než jeho předchůdce. A to je nezanedbatelný rozdíl, milé řidičky! Interiér je nyní prostornější a zásluhou o 13 cm posuvných zadních sedadel s opěradly dělenými v poměru 40 : 20 : 40 i praktičtější. Víko zavazadlového prostoru s elektrickým ovládáním lze otevírat a zavírat bezdotykově, pouze na základě pohybu nohy pod zadním nárazníkem. Jak praktické, když máte plné ruce nákupů!

Zdroj: fotobanka automobilky MINI

Hodnotnější interiér s širokými možnostmi individualizace je nově vybaven centrálním kontrolním displejem s dotykovým ovládáním doplňujícím známý systém s univerzálním ovladačem MINI umístěným mezi sedadly.

P90240663_highRes_the-new-mini-country
Zdroj: fotobanka automobilky MINI

Navíc přiváží Countryman praktické vychytávky, které bychom od stylového auta nečekali. Například jde o MINI Picnic Bench – sklápěcí měkkou výklopnou lavičku,jež umožňuje pohodlné usazení na nakládací hranu zavazadlového prostoru nebo MINI Find Mate, které hlídá přítomnost označených zavazadel a předmětů ve voze. Aplikace MINI Connected nabízí mnoho funkcí připomínajících osobního asistenta.

Základní ceny nových modelů začínají na 664 300 Kč za MINI Cooper Countryman s přeplňovaným motorem MINI TwinPower Turbo o výkonu 100 kW/136 k. Současně s verzemi s pohonem předních kol jsou v kombinaci s každým motorem k dispozici také provedení ALL4 se všemi poháněnými koly.

První dojem z tohoto nového Countrymanu? Tohle prostorné auto s pohonem 4×4 a praktickým zavazadlovým prostorem už není jen na parádu a popojíždění ve městě. Je jak dělané do přírody při hledání inspirace v životě.

Sdílet článek:

Více na webu MINI

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018