Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Nové SUV od VW: Taigo

7. 1. 2022

Seznamte se s novým crossoverem Taigo. Charakterizuje jej klesající linie střechy ve stylu kupé a vyšší poloha sedadel. Láká na širokou nabídku inteligentních a komfortních asistenčních systémů. Základní cena modelu Taigo (s motorem 1.0 TSI o výkonu 70 kW/95 k a s pětistupňovým manuálem) je 484 900 Kč.

Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Vůz může být navíc vybaven světlomety IQ.LIGHT LED Matrix včetně světelné lišty na masce chladiče. Ty poskytují ještě více komfortu, zvyšují úroveň bezpečnosti a dodávají přídi ostřejší rysy.

Dominantou interiéru je sériově dodávaný Digital Cockpit. Spolu s novou generací informačních a zábavních systémů (MIB). Digital Cockpit ohromí barevným displejem s vysokým rozlišením a úhlopříčkou více než 20 cm. Řidič má díky němu na očích všechny důležité informace.

Taigo se dodává výhradně s pohonem předních kol ve třech různých výkonových stupních. Jedná se o motory 1.0 TSI s výkonem 70 kW/95 k nebo 81 kW/110 k, resp. 1.5 TSI s výkonem 110 kW/150 k se třemi výbavovými liniemi „Life“, „Style“ a „R-Line“.

Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Taigo nabízí zákazníkům rozmanité možnosti pro individualizaci. Osm barev karoserie, z toho dva odstíny nemetalické, pět metalických a jeden lak s perleťovým efektem „Deep Black“. Ten lze na přání kombinovat s černým designovým paketem Roof pack. Pokud byste chtěli linii R-Line ještě v brutálnějším provedení, je zde Black Style paket. Ten obsahuje 18“ kola z lehké slitiny Misano v černém provedení a další černé dekorativní prvky.

Pro všechny linie lze objednávat panoramatické posuvné a výklopné střešní okno. Za příplatek se v závislosti na výbavové linii dodávají další designové pakety nebo tažné zařízení. Praktičnost pro každodenní provoz je tak zaručena.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018